Dolphin Babies Bebek ve Okul Öncesi Yüzme Okulu

Dolphin Babies Bebek ve Okul Öncesi Yüzme Okulu

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Jimnastik
Aikido
Yüzme
Futbol
Basketbol
Voleybol
Tenis
Yoga
Tekvando

Oyun grubu

Evet
Hayır

Hangi yaş gruplarınız için programlarınız mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Özel gereksinimli çocuklar için programınız var mı?

Evet
Hayır

Doğum günü kulanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Hakkında

Dolphin Babies, bebek yüzme programları uygulayan; doğumdan itibaren bebekleri ve okul öncesi çocukları güvenle yüzme programına dahil edebilen bir yüzme okulu. Dolphin Babies, bebeklerin ve çocukların erken yaştan itibaren suda güvende olduklarını hissettirmeyi amaçlıyor. Profesyonel sporcu Erengül Özbuğutu tarafından 2011 yılında kurulan Dolphin Babies, Türkiye’ de bir ilk.

Erengül Özbuğutu, beden eğitimi mezunu bir sporcu. Kariyerini profesyonel anlamda sürdürürken, oğlunun doğumu ile hayalini kurduğu bu mesleğe geçiş yaptı. İngiltere’ deki Swimming Teachers Assosication onaylı, tüm dünyada geçerliliği olan Bebek ve Okul Öncesi Yüzme Eğitimini tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım ve güvenlik eğitimlerini de tamamlayarak Dolphin Babies’ i hayata geçirdi.

Bebekler, doğarken dalma refleksi ile doğarlar ve bu refleks sayesinde suyun içinde nefeslerini tutarak kalabilirler. Dolphin Babies, yola çıkarken bu doğal refleksi, belli yöntemlerle bağdaştırma yoluyla kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı hedeflemiş. Farklı tekniklerle bebeklerin suyun üstünde kalabilmesini öğretebiliyorlar. Su korkusu olan erken çocukluk dönemindeki çocuklara da bu refleks hatırlatılarak, sudan korkmamaları ve hatta yüzmeyi öğrenerek suyu çok sevmeleri sağlanıyor. Bebek yüzme programlarında verilen dersler sayesinde bebek gelişiminin sosyal ve bilişsel açıdan olumlu etkilendiği düşünülüyor. Uyku ve gaz problemlerinin azaldığı belirtiliyor. Aynı zamanda dayanıklılığın arttığı ve çevresiyle daha iyi ilişki kurduğu gözlemleniyor.

Hijyen ve güvenlik açısından huzurla katılabileceğiniz programlarda kullanılan havuzlar bebekler için uygun sıcaklıkta sabitleniyor; zararsız, kimyasal olmayan ozon ve iyon temizliği ile bakım sağlanıyor. Siz de bebeğinizi suyla tanıştırmak veya çocuğunuza erken yüzme becerileri kazandırmak için güvenli ve profesyonel bir kurum arıyorsanız Dolphin Babies yüzme okulu ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Cumhuriyet Mahallesi Nurol Sokak No:31 Üsküdar İstanbul