Baby Shower Oyunlarıyla Doğum Öncesi Partine Renk Kat!

En sevdiğin arkadaşın için ya da kendin için bir baby shower hazırlığı içindesin ama ne gibi etkinlikler yapacağını bilemiyor musun? Eğlenceli bir partinin vazgeçilmezi olan oyunlar, bu tarz partilerde de hep ön plana çıkıyor. Sen de partine baby shower oyunları ekleyerek, arkadaşlarınla beraber bu mutlu günü daha da eğlenceli hale getirebilirsin. İşte bu oyunlardan bir kaçı...

1. "Bebek" Deme!

Yeni doğacak bir bebek için yapılan bir partide "bebek" dememek ne kadar kolay olabilir ki? Konuklar arasında sıcak ortamlar oluşmasını sağlayacak bu baby shower oyunu oldukça az malzemeyle oynanabiliyor. Yapman gereken partinin belirli bir kısmında "bebek" kelimesinin kullanılmasını yasaklamak ve her davetliye belli miktarda renkli rozetler vermek. Belirli süre içinde yasaklı kelimeyi kullanan, onu yakalan kişiye rozetini verir. Böylelikle en çok rozeti toplayan misafir daha önceden hazırlanan hediyeyi kazanır.

2. Ne Yiyorum Ben?

Bebeklerin yedikleri mamaların lezzetlerini merak etmiş miydin? Etraftaki kimse tarafından garipsenmeden, rahatlıkla mama yiyebileceğin baby shower fikirleri içinde bulunan bu oyunda, ihtiyacın olan sadece birkaç farklı lezzetlerdeki bebek maması ve yapışkanlı kağıt. Önceden etiketleri sökülmüş ve kapaklarına belirli numaralar verilmiş bebek mamalarının neli olduğunu kim tahmin edebilir? Önceden neli olduğunu not ettiğin mamalara, belirli numaralar ver ve tüm misafirlere tadına,kokusuna bakması için belirli bir süre tanı. Herkes tahminini önündeki kağıda yazsın. Tabii ki en çok doğru yanıtı veren oyunu kazanır.

3. Göbek Tahmini

Misafirler anne adayının karnının ne kadar büyüdüğünü doğru tahmin edebilir mi? Baby shower oyunları nelerdir diye sorulacak olsa belki de ilk akla gelecek bu oyun, konuklar arasında oldukça neşeli zamanlar geçmesine yardımcı olacak. Bu oyunda tüm konuklar ellerindeki renkli kurdeleleri annenin göbek ölçüsüne göre kesmeye çalışırlar. Renkli dakikalar sonrasında annenin göbek çevresini bir kurdele ile ölçülür ve en yakın tahmini yapan oyunun galibi olur.

4. Ünlü Bebekler

Biraz tahmin gücü ve birazcık magazin bilgisinin iç içe geçtiği baby shower oyunlarından biri! Bu oyunda yapman gereken, dünyaca ünlü starların yetişkin ve bebeklik hallerinin bulunduğu iki farklı pano hazırlamak ve doğru eşleştirmelerin yapılmasını beklemek! İşi daha zor ve daha eğlenceli hale getirmek içinse hem davetlilerin hem de anne ve baba adayının resimlerini işe dahil edebilirsin.

Yeri gelmişken, ünlülerin baby shower partilerini nasıl kutladıklarını görmek ister misin? Cevabın evet ise, Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı? yazımıza bakmalısın.

5. Biberondan Süt İçmek Kolay Değil

Konukların eğlenceli zaman geçirmesini sağlayacak bir diğer oyun da süt içme yarışması olabilir. Baby shower oyun fikirleri arasında belki de en eğlencelisi olan bu etkinlikte, konuklar ellerini kullanmadan biberondan süt içmeye çalışmalı. Yeterli sayıda biberon ve bol bol süt bol kahkahalı dakikalar için yeterli olacak. Oyunun kuralları ise oldukça basit; biberonu düşüren ya da elleri ile müdahale eden elenir ve en hızlı olan oyunu kazanır.

6. Tahmin Et ve Açıkla

Bu eğlenceli oyunda kazanan ya da kaybeden yok. Bu oyun için önceden hazırlanan baby shower oyun soruları, tahmine açık olmalı ve her misafir tahminin nedenini açıklamalı. Bebeğin ilk kelimesinin ne olacağı, kaç kilo doğacağı gibi soruları içeren kağıtlar bir kutunun içinde karıştırarak davetlilere seçtirilir. Soruyu seçen kişi tahminini ortaya atar ve nedenini açıklar. Oyunu daha eğlenceli hale getirmek için, soruya cevap veren kişiyi gıdıklamak ise serbest.

7. Minik Notlar

Davete katılan herkesten doğum sonrasına minik notlar bırakmasını istemenin eğlenceli bir yolu olan bu etkinlikte, ihtiyacınız olan şeyler bebek bezleri ve renkli kalemler! Baby shower oyun sürecindeki gibi belli bir zaman içerisinde her davetli, istedikleri renklerdeki kalemlerle, istedikleri notları ve şekilleri bebek bezlerinin üzerine işler. Bebeğin doğumundan sonra kullanılacak olan bu bezler bu tatlı partinin anısı olarak anneyi ve doğal olarak bebeği mutlu edecektir.

Bu arada, Baby Shower Partisi Yapacak Anne Adaylarına Esin Kaynağı Olacak 8 Dekorasyon ve Süsleme Önerisi! yazımıza göz gezdirebilir ve parti mekanını süslerken neler yapabileceğine dair fikir edinebilirsin.

8. Tekerleme Uydur

Bu oyunda isteyen bireysel isteyen grup halinde çalışabilir. Günün anlam ve önemine uygun olarak, bebek, hamilelik, doğum yapmak ve benzeri konularda tekerlemeler yazarak daha eğlenceli bir baby shower partisi yapabilirsin. 20 dakikalık süre içinde yazılan bu eğlenceli tekerlemeler, grup içinde yüksek sesle okunur. Kahkahanın ve esprinin bol olacağı bu etkinlikte en çok beğenilen tekerleme sahibine ufak bir hediye vererek onu mutlu edebilirsin.

Baby shower partisinin süslemeleri için, Baby Shower Partisi Yapmak İsteyen Anne Adayları için İstanbul'da 10 Organizasyon ve Süsleme Firması Önerisi! adlı yazımıza bakabilirsin.

9. Beni ve Bebeğimi Tanıyor musun?

Bu oyunda, baby shower öncesi anne adayına sorulan ve özenle cevaplandırılan sorular konuklara da sorulur. Kişisel ve komik sorulara verilecek olan cevaplara verilen her doğru yanıt için davetlilere bir adet jelibon verin. Anne adayının en çok aş erdiği şey, anne adayının tahmini kilosu gibi sorulara cevap verirken oldukça eğlenecek olan konuklardan en çok jelibonu toplayan ödülü alır.