Dr. Bilal Ersoy Psikiyatrist & Psikoterapist

Dr. Bilal Ersoy Psikiyatrist & Psikoterapist

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Dr. Bilal Ersoy, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesindeki tıp eğitimini tamamladıktan sonra ihtisasını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Psikiyatri Anabilim Dalında tamamladı. Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfında, psikanalitik ve psikoterapist eğitim programını bitirdi. İstanbul’da serbest hekim olarak görev yapan Dr. Bilal Ersoy, Kadıköy Caddebostan’daki muayenehanesinde hastalarını kabul ediyor.

Dr. Bilal Ersoy, gebeliğin fiziksel olduğu kadar ruhsal açıdan da yoğun yaşanan bir değişim olduğunu vurguluyor. Hamileliğin son dönemlerinde ufak ufak hissedilmeye başlanan ve doğum sonrasında açığa çıkan lohusalık depresyonuna dikkat çekiyor. Bu büyük sorumluluğun annede kaygı yaratabileceğini belirten hekim, hem muhteşem hem de endişe uyandıran bir durumla karşı karşıya kalan yeni annenin, kendisiyle, kendi çocukluk anılarıyla veya annesi ile olan çatışmalarıyla yüzleşmesinin doğal olduğunu belirtiyor. Annelik duygusunun bir kadının yaşadığı en büyük doyum olmakla beraber, bir yandan da annede, biricik olma rolünden ayrılarak bir çocuğun annesi olma rolüne geçişte kaygı yaratabileceğini belirtiyor. Annelik hüznü ile lohusalık depresyonunun karışabildiğini vurgulayan Dr. Bilal Ersoy, annelik hüznünün her iki yeni anneden birinde görüldüğünü, doğum sonrasında görülen, geçici ve kendi kendini sınırlayan bir ruhsal durum olduğunu belirtiyor. Bu tabloda, huzursuzluk, memnuniyetsizlik, yetersizlik hissi, duygularda ani değişimler, uykusuzluk ve ağlama atakları görülebiliyor ve birkaç hafta sonra kendiliğinden düzeliyor. Lohusalık depresyonuna öncü olabilen annelik hüznü ile baş etmenin en kolay yolu eşle duyguları ve sorumlulukları paylaşmak ve yardım almak. Daha ileri düzeyde bir kaygı bozukluğu, yemeden içmeden kesilme, hissizlik, kararlı intihar düşüncesi gibi durumlar söz konusu ise mutlaka bir psikiyatristten destek alınması öneriliyor.

Benzer durumlar için Dr. Bilal Ersoy ile görüşerek randevu alabilir, psikolojik destek almak için kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi Bağdat Apt, No:268, Daire:3 Kadıköy İstanbul