Dr. Anıl Yeşildağ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Dr. Anıl Yeşildağ Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Uzman Dr. Anıl Yeşildağ, Beylikdüzü Çocuk Sağlığı kliniği ile hizmet veriyor. Hekim, çocuk sağlığının anne karnından itibaren takip edilmesi gerektiğini belirtirken, ilaç ve antibiyotik kullanımının en az düzeyde tutularak, aşı ve doğal beslenme yoluyla bir çok hastalığın önlenebileceği koruyucu bir yaklaşımı benimsiyor.

Hekim, 1989 yılında Saint Joseph Lisesinden mezun olduktan sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi. Türkiye on altıncısı olarak yaptığı branş seçimini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları olarak belirledi. 2000 yılında ise İstanbul Tıp Fakültesinde ihtisasını tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Paris Üniversitesinde Çocuk Hastanesinde Alerji ve Çocuk Akciğer Hastalıkları üzerine gözlemci olarak görev yaptı. İstanbul Prenatal Tanı ve Araştırma Merkezinde genetik hastalıklar üzerine çalışan hekim, 2001 yılından itibaren özel hastanelerde ve kendi muayenehanesinde hizmet vermeye başladı. Avrupa Şafak Hastanesinin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve Prematüre servisini üç yıl boyunca yöneten hekim Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezinde hizmet veriyor.

Dr. Anıl Yeşildağ, internette birçok portalda, anneysen.com ve kendi sitesi olan Doktor Amcam’da yazdığı yazılar ve gazete yayınları ile birçok sosyal sorumluluk projesine katkı sağlayarak toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Özellikle ebeveynlerin sigarayı bırakmaları konusunda düzenlediği çalışmalar ile binlerce insana ulaşıyor.

İletişim

Barış Mahallesi Zafer Caddesi No: 2 Beylikdüzü İstanbul