Dr. Ali Fuat Serpen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Dr. Ali Fuat Serpen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Uzman Dr. Ali Fuat Serpen, İstanbul Bakırköy’deki çocuk sağlığı kliniği ile hizmet veriyor. 2010 yılında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olan hekim, çocuklara olan sevgisi doğrultusunda uzmanlık eğitimini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşına yöneldi. 2015 yılında Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Dr. Ali Fuat Serpen, bir yaş altındaki her bebeğin demir ilacı kullanmasını öneriyor. Polikliniğine gelen ebeveynlere, kansızlık olmasa bile bebeklerinin kan depolarını dolu tutmaları için dördüncü aydan itibaren on ikinci aya kadar demir takviyesi tavsiye ediyor. İlk yaş sonrasında ise gerekli testler yapılarak eğer hekim uygun görürse iki yaşa kadar demir takviyesine devam edilebiliyor. Hekim, kan değerlerinde gözlemlenen demir eksikliğinin, fiziksel ve beyinsel gelişimi etkilediğini ve ileride zekayı etkileyebileceğini belirtiyor. Bu nedenle çocuk doktorunuzun kontrolünde, bebeğinizin kan değerlerini dengede tutacak demir takviyesi için önlem alabilirsiniz.

Uzm. Dr. Ali Fuat Serpen ile görüşerek kendisine danışabilir, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için düzenli muayene talebinde bulunarak randevu alabilirsiniz.

İletişim

Kartaltepe Mahallesi Başarı Sokak No:1, A Blok, Kat:4, D:8, 34145 Bakırköy İstanbul