Pi Seramik

Pi Seramik

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program Tipi

Atölyeler
Oyun Grupları

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Resim Atölyesi
Ritim – Müzik Atölyeleri
Spor- Gelişimsel Hareket Atölyeleri
Yaratıcılık Atölyesi
Yabancı Dil Atölyesi
Drama Atölyesi
Mutfak Atölyesi
Maket – Uçurtma – Oyuncak Yapımı Atölyeleri
Hikaye – Masal Atölyeleri
Bilim – Fen – Doğa Atölyeleri
Ebru – Seramik Atölyeleri
Zeka Oyunları – Kavram Çalışmaları Atölyeleri

Özellik

Beslenme saati
Anne bebekli grup

Hangi yaş grupları için atölyeleriniz mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hangi yaş grupları için oyun gruplarınız mevcut?

0-1 yaş
1-2 yaş
2-3 yaş

Doğum günü kutlanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Ücretsiz deneme dersiniz var mı?

Evet
Hayır

Hakkında

İstanbul’ un Tophane Semtinde bulunan Pi Seramik Atölyesi, seramik sanatçısı Ayten Turanlı tarafından 1998 yılında kurulmuş. 20. Sanat yılını geride bırakan Pi Seramik, yirmi yıldır seramik eğitimi veriyor.

Seramik, yüksek ısıda pişirilen toprak demektir. Seramik, insan uygarlığının su ihtiyacı kadar eskidir çünkü eski insanlar su ihtiyaçlarını karşılamak için kap ararken, suyu uzun süre koruyan ve ıslanınca şekillenip kuruyunca katılaşan ‘kil’ toprağını buluyorlar. Kilin ateşe değince seramiğe dönüştüğünü keşfeden insanoğlu, ona çeşitli şekiller vererek tarihin ilk sanatsal uygulamalarını seramik şekillendirerek gerçekleştiriyor. Pi Seramik’te seramik, sanatsal yönüyle öne çıkıyor ve yaratıcılığın katılımcılara bırakıldığı atölye çalışmalarında elle şekillendirme, pişirme, sırlama gibi temel bilgiler veriliyor. Atölye çalışmaları haftanın üç günü düzenleniyor.

Ayten Turanlı tarafından temel seramik şekillendirme ve sırlama atölyesi 10 hafta sürüyor. Katılım sağlayabileceğiniz önümüzdeki ilk atölye 9 Şubat- 13 Nisan arası cumartesi günleri düzenleniyor.

Pi Seramik’te ‘atölye çocukların’ sloganıyla, çocuklar için ve ebeveyn-çocuk beraber katılımlı atölyeler düzenleniyor. Çocuklar için İngilizce ve Türkçe olarak uygulanan atölyeler, Pazar günleri iki grup şeklinde, bir buçuk saat süreyle düzenleniyor. Ebeveyn-çocuk atölyesi olarak bu yıl atık kağıtlardan sanat eserleri oluşumunu destekleyen Papier Mache atölyesi 28 Ocak tarihinde 14.30-16.00 saatleri arası; 1 Şubat tarihinde ise 11.30-13.30 ve 14.30-16.30 saatleri arası düzenleniyor.

İletişim

Boğazkesen Caddesi No:32 Tophane Beyoğlu İstanbul