Diyetisyen Elif Arslan

Diyetisyen Elif Arslan

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Fiyatlandırma

Danışma ücreti
Birebir görüşme paketi
Online görüşme paketi

Çalışma günleri

Hafta içi
Hafta sonu

Danışma türü

Birebir görüşme
Online görüşme

Özellik

Egzersiz desteği
Vücut kitle ölçümü desteği
Sağlıklı beslenme eğitimi desteği
Psikolojik destek programı
Görüntülü görüşme desteği
Telefon görüşmesi desteği
Mesajla takip desteği
Kan Tahlilleri ve Tıbbi Anamnez Değerlendirmesi desteği
Emzirme döneminde sağlıklı beslenme desteği
Doğum sonrasında sağlıklı kilo verme desteği

Kontrol Süresi

Haftada 1
2 haftada 1
Ayda 1

Beslenme ürünü satışı yapılıyor mu?

Evet
Hayır

Bebek beslenmesi danışmanlık desteği veriliyor mu?

Evet
Hayır

Hakkında

Form İz Narlıdere, beslenme danışmanı Diyetisyen Elif Arslan önderliğinde hizmet veriyor. Diyetisyen Elif Arslan Adnan Menderes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu. Kendisi hizmet alanları arasında hamilelik ve emzikli beslenmesine de yer veriyor.

Emzikli dönemdeki beslenme ihtiyacı, normal yeme düzeninde alınan miktardan 350-450 kalori kadar daha fazladır. Bu ihtiyacın protein, kompleks karbonhidrat ve sağlıklı yağlardan karşılanması ise ideal emzirme beslenmesinin bir parçasıdır. Günümüzde, beslenmenin sağlığımız açısından önemli olduğuna dair farkındalığımız artmış durumda. Özellikle insan hayatındaki belirli dönemlerde nasıl besleneceğine dair bilgi ve destek edinmek için diyetisyen yardımı almak doğru bir seçim olacaktır. Diyetisyen Elif Arslan, emzirme döneminde sıvı alımına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bunun yanı sıra yeşil soğan, bulgu, karabuğday, peynir ve yoğurt gibi kalsiyum zengini gıdalar, ısırganotu çayı, anason çayı, rezene gibi bitki çayları, çorba, süt, taze sıkılmış meyve suları sıvı tüketiminize dahil edilebilir. Emzirme döneminde, işlenmiş şarküteri ürünleri, hazır ve paketli gıdalar, sütün tadına etki edebileceği için soğan, sarımsak, brokoli, karnabahar, acılı baharatlar içeren yiyecekler, yeşil ve beyaz çay, nane, kuşburnu, papatya içeren bitki çayları, emzikli beslenmesinde önerilmiyor. Emzirme döneminde kalori kısıtlamasına gidilmesi çoğu zaman süt miktarının azalmasına neden olabilir. Bu nedenle emzirme döneminde düşük kalorili zayıflama diyetlerinden uzak durmak gerekiyor. Emzirme eyleminin doğal yollu bir kalori kaybı yarattığını düşünürsek sık sık emzirmenin hamilelik öncesi kilonuza dönmenize yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Diyetisyen Elif Arslan Form İz Narlıdere’ de siz yeni anneler için emzirme dönemi beslenme danışmanlığı sağlıyor. Danışmanlık desteği ile kaygısız geçecek bir emzikli süreç için Form İz ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Yenikale Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No:116 Narlıdere İzmir