14 aylık kızım her şeyi blender'dan geçince yiyor, ne yapmalıyım?

Merhaba; benim kızım 14 aylık.. hemen hemen herşeyi yiyor. ama kızım kesinlikle ağzına böyle kırıntılı bsey gelmiycek maalesef çiğneme yok ve blenderdan geçiyor herşiyimiz :( ama bazende makarnayı eliyle koparık yiyor elmayı ısırıyor salatalığı ısısrıyor yiyor. onun dışında yok. bunun için ne yapabilirim önüne koydum yemedi blenderdan geçirmim dedim yemedi. aç kalmasında yesin dedim.. birde ne zaman kızımı masa sandalyesine  koyduğumda yemeği önüne koymaya yelitendiğim an hemen midesi kalkıyor ve kendisi öğrüyor resmen ve kusuyor bunun nedeni nedir.. yemek istemiyor saatlere göre yediriyorum yanlış mı yapıyorum.. 

saat 10:00 gibi yapıyoruz.. sabah kahvaltımız 10 tane bebe bisküvü, peynir, zeytin,bal,pekmez,yumurta,devam maması aptamil , tereyağı, ceviz bunları su ile ezip veriyorum.

 

öğlen 13:00-14:00 gibi sebze yemeği çorba vs blendardıp geçirip içinde ekmek kırıntıları..

ikindi 17:00 gibi ev yapımı yoğurt ve meyvesi büsküvisi ile ezip veriyorum..

akşam 20-00 gibi bir kase çorba 

uyumadan önce gece maması veriyorum 

günlük beslenme şekli böyle. 

 

Niye kustuğunu merak ediyorum ve sizce yemek listemiz iyimi ve ben kızımı nasıl normal yedireceğim. çocuğuma annem bakıyor ve ona kolay geldi hızlı yesin dedi yesin yeterki dedi ve alıştırmadı bende ne kadar versem olmadı.. 

Bu soruya cevap verir misin?
Anneler deneyimlerinden faydalanmak istiyor!
CEVAP YAZ