Bebeğinize Koyduğunuz İsim Karakterini Gerçekten Etkiliyor mu?

Bebeğine koyduğun isim, karakterini nasıl etkileyecek? Hangi harfler nasıl karakteri tetikliyor? İsim Analisti Nilda Ferhan Efeçınar yanıtladı!

Bebeğe koyulan isim karakterini gerçekten etkiliyor mu?

Evet, bunun gerçekten bir etkisi var. İsimler karakteristik yapıyı son derece etkiliyor. Her harfin olumlu ve olumsuz olmak üzere karakteristik özellikleri var. Birkaç olumsuz harfin yan yana gelmesi o kişinin karakter anlamında daha zorlayıcı biri olmasına neden olabiliyor. Uyumlular bir araya gelirse daha sakin biri de olabiliyor tabii. Soyada ve doğum tarihine de bu sebeple bakılıyor.

Mesela Ömer ismine sahip olan insanlar aslında sakin görünmelerine rağmen iç dünyalarında öfke ruhunu taşıyor olabilirler. Dururken ya da konuşurken öfke ya da gerginlik enerjisini etraflarına yansıtabilirler. Çocuklara karşı çok şefkatli bir yapıları olabilir ama aile içi iletişimle ilgili problemler yaşayabilirler.

Genel anlamda Ömer ismini taşıyanlar son derece zeki olan insanlardır ama bunu hayata geçirmeyle ilgili problemler yaşayabilirler. Arkasından gelen soyadı, ismi olumlu etkilediği için yine de projelerini hayata geçirebilirler. Sürekli olarak yerel frekanslarda durumlar değişebiliyor.

Kullanılmaması gereken harfler ya da isimler var mı?

Aslında bu çok doğru değil. Harflerin olumlu ve olumsuz yönleri var. Mesela c harfi hareketlilik getirir. Can, Cenk, Caner gibi. Bu harfi taşıyanlar genellikle hareketli ve çok konuşkan yapıda olurlar. Yaramaz dediğimiz çocuklar olabilirler. Ama aynı zamanda bu harf üstün bir düşünme zekası ve başka bir yaratıcılık enerjisi de getirebilir. Ortaya proje getirmeyi, insanları etkileyebilmeyi de sağlar.

Hiçbirimiz tam olarak çok iyi veya kötü değiliz. Hepimizin karakteristik yapılarında artılarımız ve eksilerimiz var.

Ek (ikinci) isim koyulurken neye dikkat edilir?

Ek isim bulunurken "İlk isimdeki problem ne olmuş?" diye bakılır. Eğer ortada tepkisel bir durum varsa “Bu yapıyı kıracak olan frekans nedir?” diyerek ek başka bir isim koyulur. Ancak ilk isim durur. Çünkü ondan da destek alarak bu isim koyulur. İki ismin birlikte kullanılması gerekiyor. Yeni tanışılan insanlara yeni isim de söylenebilir.

  • C harfi hareketlidir.
  • K harfi karizmatik, ağır bir enerjiye sahip ama aynı zamanda öfkelidir.
  • E harfinin ikna yeteneği yüksektir ama aynı zamanda alıngan ve kırılgandır, sesleri güzeldir.
  • L harfi el sanatlarıyla ilgileniyordur. Her şeyi dürüst olarak söylemek, duymak ister. Yalana karşı tepkisel davranır.
  • M harfi mal mülk sahibi olmak ister. Mantıklı düşünmeye yatkın bir enerjiye sahiptir.
  • N harfi sağduyuludur ve sağlık enerjisini çeker. Ama iki N varsa, başta ve sonda yer alıyorsa sağlığı bozar.

Harfler geldiği durumlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle bu bir uzmanlık işi ve detaylı bir çalışma.

Daha fazla bilgi için: Bebeğine İsim Arayanların Merak Konusu: İsim Koçu Kimdir? İsim Analizi Nasıl Yapılır?