Bebeğime 2. İsmi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kuantum Koçu ve İsim Analisti Nilda Ferhan Efeçınar, bebeklerde 2. isim seçim sürecinin nasıl ilerlediğini anlatıyor!

Ek isim süreci nasıl başlıyor ve ilerliyor?

2 şekilde oluyor. Kişinin kendisi isminden memnun olmuyor, bir yerlerden duyduğu veya araştırdığı kadarıyla “Ek isim istiyorum.” diye direkt geliyor. Ya da isim analizi yaptırıyor ve bunun sonucunda ek ismi olursa daha iyi olacağı ortaya çıkıyor.

Eğer ek isme karar verilirse bunun için soyağacına bakılması gerekiyor. Anne, baba, anneanne, babaanne ve dedelerin hatta biliniyorsa bir üst kuşağın daha soyadlarına bakılıyor. Anneanne ile babaannenin soyadları ve mümkünse doğum tarihleri gerekiyor.

Soyağacı incelenirken anne ve baba tarafından bugüne kadar hangi frekansların geldiğine bakılıyor. Bu, manevi anlamda güzel bir miras da olabilir, maddi anlamda şans enerjisi de olabilir. Tam tersi şekilde olumsuz bir durum da söz konusu olabilir.

Her harfin hastalıkları var. Bazı kişiler bir isimde çok ısrarcı olabiliyor ama “Olmaz.” diyorum. “Neden?” diyorlar, çünkü bakıyorum ki ailelerinde tiroit rahatsızlığı var. “Doğru, bunu nereden bildiniz?” diyorlar. Hepsi soyağacında görünüyor. Bu nedenle soyağacına baktıktan sonra yasaklı harfleri çıkarıyorum ve onların yerine, olmasını istediğim yeni ses frekanslarını getiriyorum.

Eski ismi, soyadını ve doğum kodunu içerecek olan yeni isim seçeneklerini çıkarıyorum. 5 ila 10 tane arasında isim önerim oluyor. Bunları mail yoluyla gönderiyorum. Kişi bazılarını istemeyebilir çünkü alışık olduğu enerji frekanslarından farklı. Bazı durumlarda 2 isim arasında kararsız kalınabiliyor. Böyle durumlarda hangi isimle daha iyi hissedileceğini ve nasıl bir dönüşüm gerçekleştiğini görmek için ilk hafta birini, 2. hafta diğerini kullanmalarını öneriyorum.

Ebced değeri nedir?

Arap astrolojisinde her harfin belirli bir rakamsal değeri var. Bu rakamsal değer yüksekse kişinin yıldızı yüksek diyoruz. Hem enerji hem yıldız yüksekliğine bakıyor ve ona göre tercih yapıyoruz.

Bu değerlerin bazıları birbirine yakın da olabilir. Mesela 400 ve 430 gibi. 30 birim pek bir şey fark etmiyor. Ancak 50’ye 400 gibi bir fark varsa ebced değeri yüksek olanı tavsiye ediyorum. Genellikle tercihi ben yapmıyorum, seçimi kişiye bırakıyorum.

Bunu da oku: Bebeğine İsim Arayanların Merak Konusu: İsim Koçu Kimdir? İsim Analizi Nasıl Yapılır?