Yeni evliyim ama sanırım çocuk istemeye başladım. Erken mi?

Merhabalar. Kendimi burada bulacağımı düşünmemiştim. En azından bu kadar erken. Biraz uzun yazacağım büyük ihtimalle ama Okuyup yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü kafam çok karışık 💙

Öncelikle şu detayı yazayım daha sonra sorularımı sorayım. Ben 24 yaşında bir Anaokulu Öğretmeni'yim. 4 yıldır anaokulunda çocuklarla ilgileniyorum ve kendimi bildim bileli çocukları çok seviyorum, çocuklar da beni 💙 Bir şekilde o küçük ruhlarla aramda Bağ var. Bana birazcık vakit verin Çocuğunuzu tavlayayım 🤭

Bu girişten sonraa... 1,5 aydır evliyim. Daha çoook yeni. Farkındayım. Ancak geçenlerde bir hadise yaşadım. Evliliğin başından beri Doğum Kontrol Hapı kullanıyorum ama bir ara düzenim şaştı. Bende de bir takım duygu değişiklikleri hatta koku hassasiyeti olunca hamile miyim acaba düşüncesine kapıldım. Test vs yaptım. Negatif çıktı fakat adet zamanımdan erken olduğu için varsaydım. Belirtiler devam edince de kan testi verdim. Sonuç yine negatif.

Olay bu sıralarda kilit oldu. 'Acaba hamile miyim?' sürecinde kendimi farkında olmadan hamileliğe hazırlamışım sanırım. Negatif sonucunu görünce rahatlamam gerekiyordu fakat üzüldüğümü fark ettim.

Sorum şu? Sizce 1,5 ay hamile kalmak için çok mu erken?

Eşim de çocukları sever ve belki de daha ilk günden beri çocuk istiyor. Yine de kararıma saygı duyduğu için korunmam konusunda bir şey demedi. Onun istekliliği ve şu son günlerdeki kendimi fark etmeden anneliği hazırlamam kafamı çok karıştırdı.

Malum etrafta 'Çocuk olunca neredeyse hayat durma noktasına gelir. İstediğiniz gibi hiçbir şey yapamazsınız. Gezip, tozamazsınız. Cinsellik bile sekteye uğrar' algısı var. Bu durum beni endişelendiriyor. Sonuçta çocuk bakımının çoğundan anne sorumlu. Gerçekten de kocamla aramdaki etkiler mi o yoğunluk, yorgunluk, duygu değişimi? Ayrıca şehir dışında evliyim. Ailemizden kimse yok yanımızda. Bu da beni endişelendiriyor. Sonuç olarak aklımda Cevapsız Sorularla kaldım öylece. Danışabileceğim biri de olmayınca kendimi burada buldum.

Sizce ne yapmalıyım? Bu duyguyu geçici sayıp doğum kontrol hapına devam ederek süreci ertelemeli miyim yoksa hapları bir kenara bırakarak nasipte varsa hamile kalmayı mı beklemeliyim?

Bu soruya cevap verir misin?
Anneler deneyimlerinden faydalanmak istiyor!
CEVAP YAZ