Bale Okulum

Bale Okulum

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Piano
Keman
Yan Flüt
Şan
Elektro Gitar
Klasik Gitar
Bas Gitar
Modern Dans
Caz Dans
Zumba
Resim
Bale
Güzel Sanatlar Hazırlık

Özellik

Özel Ders
Grup Dersi

Hangi yaş grupları için eğitimler var?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hakkında

Bale ve dansı toplumun her kesimine sevdirmeyi amaç edinen ve geleceğimiz olan çocuklarımıza bale sanatını en doğru şekilde öğretmenin yanı sıra, her yaştaki gençlere dans ve müzik eğitimi alma olanağı sunmak, sanatçı ve sanatseverler yetiştirmek için açılan Kalamış Sanat Merkezi Bale ve Dans Okulu 1996 yılında eğitime başlamış.

İlk açıldığı yıldan itibaren tecrübeli bir eğitim kadrosunu bünyesine katan okul değişik yaş gruplarına ve daha önce de bale yapmış öğrencilere hitap ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanmış bir program çerçevesinde akademik eğitim sunan okulda dünyaca kabul görmüş Royal Academy of Dance (İngiliz) ve Vaganova (Rus) metodları uygulanıyor.

Öğrencilerine hem en üst düzeyde eğitimi hem de dünya repertuarını sunmak isteyen okula birçok konuk sanatçı da davet edilmiş ve öğrencilerin klasik bale repertuarını tanıması ve sahnelemesi sağlanmış.

1998'de Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon'da gerçekleşen ilk gösteride Mikhail Fokine'in Les Sylphides adlı balesi uluslararası üne sahip Rus Devlet sanatçısı tarafından orijinal koreografisi ile sahnelenmiş. Bunu birçok başka klasik eser (Coppelia, Rusland ve Ludmilla) izlemiş. Ayrıca, çocuklara uygun orijinal eserler yaratılmış, dünyaca ünlü klasik müzik bestecilerinin eserlerinin yanısıra Türk bestecilerin de eserlerine yer verilmiş.

Gösterilerde sadece klasik bale değil çağdaş ve modern dans eserleri de sahnelenmiş. Yapılan tüm gösterilerin geliri ise yardım kuruluşlarına ve sivil topum örgütlerine bağışlanmış. Ek olarak, müzik eğitimi alan öğrencilere de çeşitli dinleti ve resitallerde görev verilerek sahne ile tanışmaları sağlanmış.

Okuldaki öğretim kadrosunun eğitim seviyesini arttırmak için yurtdışından (Royal Academy of Dance) dünyaca ünlü pedagoglar davet edilmiş ve çeşitli workshoplar, seminerler düzenlenmiş.

Açıldığı günden beri birçok öğrenciye diploma veren Bale Okulum, topluma öğretmenler, dansçılar ve sanatseverler kazandırmış.

Bale Okulum'un Kalamış ve Ataşehir şubeleri bulunuyor.

İletişim

Kalamış Yelken Kulübü Tesisleri, Kalamış Fener Cad. İskele Sok. No:2 Kalamış Marina Karşısı