3 aylık kızım

3 aylık bir kızım var, ve son 1 haftadır doğru düzgün mamasını içmiyor. Emmeyi 2 buçuk aylıkken bıraktı, her gördüğünde çığlıkları bastı, morarana kadar ağlama isteği oluştu.

Ancak son 1 haftadır biberonu ağzına almak istemiyor. Normalde 24 saat içerisinde 650 -700 ml içerken, şimdi 250-300 ml zar zor içiyor. Deniyorum vermeyi, önceden 3 saat aralıklı içerdi maksimum, şimdi biberonu verince 5-10 ml ancak içiyor, istemediğinden dolayı 6 saati falan buldurmaya çalışıyor.

Ağzının içerisinde yara, mantar, pamukcuk vs hiçbirşey yok. Mamayı da değiştirdim, biberonu da... Hasta da değil, hava değişimi de yok. Ne yapacağımı bilemedim. Almanya'da çoğu yerler kapalı daha, acile hastaneye götürmüştüm, yalandan bi gözlerine baktılar bir de kilosuna baktılar. 61 cm, 5 570 gram. Son 1 ayda, yani son muayeneden bu yana sadece 370 gram almış. Bir ay için çooooook az :KK43:

Kaşık maması için çok erken, şırıngayla da denedim olmadı. Emziği sorunsuz alıyor, ama biberona gelince diliyle itiyor, püskürtüyor. Ne yapabilirim?

Bu soruya cevap verir misin?
Anneler deneyimlerinden faydalanmak istiyor!
CEVAP YAZ