18 aylık hareketli kızım

Merhaba. Kızım ek gıdadan sonra gayet iyi beslendi. Son 2 aydır yemeyi reddediyor. Doktoru ve herkes normal diyor. Emziriyorum. Gece 2-3 kere emiyor. Gündüz keyfe keder emer. Bu yeme reddinden önce hem emzirirdim hem yemeğini de yerdi. Zira öyle dolu dolu emmediği için doygunluk yoktu kızımda. Doktor klasik hemen "memeyi kes" diyerek kestirip attı durumu. Ama ben memeyi kesecek bi anne değilim. Psikolojik olarak çok çok etkileniyorum düşündükçe. Zaten ne emiyorki bu çocuk, memeye yapışık yaşamıyor en nihayetinde.

Gelelim kızımın hareketlilik haline. Arkadaşlar kızım 18 aydan beri zıplıyor. Zıplamaya bayılıyor. Ama enerjisi tükenmiyor. Takla atmayı öğrendi. Yatakta kaç kere zıplıyor ve takla atıyor sayısı yok ama enerjide sıfır değişim.

Yemiyor. Yemeden bu enerji nasıl oluyor anlayamadım. Emzirmediğim sürede de aynı.

Canı sağolsun tabiiki çocuktur hareket hakkıdır. Ben 37 yaşındayım enerjim yetmiyor gelin görünki. Çevrede bebek için jimnastiği var mı araştırıyorum ayrıca.

Sizler bu hareketlilik ve yememe durumuyla nasıl başa çıkıyorsunuz? Akranlarımızın hareket durumu nasıl? İştah açıcı ne yapılır ne edilir lütfen yazın. Teşekkürler

Bu soruya cevap verir misin?
Anneler deneyimlerinden faydalanmak istiyor!
CEVAP YAZ