Yenidoğan Alt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinin altını günde 7- 8 defaya kadar değiştirmen gerekebilir. Bebeğinin hassas teni nemden, idrar ve dışkıyla temastan veya çocuk bezlerinin sürtünmesinden dolayı kolayca tahriş olabilir. Bu nedenle bebeğinin bezini her değiştirdiğinde bunu özenle yapman gerekir. Bebeğinin narin tenini korumak için bazı ipuçlarını senin için derledik.

Bebeğinin Bezini Sık Sık Değiştir: Yenidoğan bebekler, büyük bebeklere göre daha sık idrara çıktıkları ve kaka yaptıkları için daha sık altlarının değiştirilmesi gerekir. Bebeğine Uygun Bez Seç: Bebeğinin boyuna ve kilosuna uygun bebek bezi seçmelisin. Eğer bebeğinin bezi çok küçükse, rahatsız edici bir sürtünme ile ciltte tahriş yaratabilir. Ayrıca sızıntılara karşı yeterli koruma sağlamaz. Büyük bez seçiminde de aynı şekilde sızıntı olacaktır.

Her Değiştirmede Altını Temizle: Bebeğinin bezini değiştirmeden önce ihtiyacın olan her şeyi önceden hazırla. Hazır olduğunda, bebeğini alt değiştirme örtüsünün ya da temiz bir banyo havlusunun üzerine koy. Bezi aç ve bezin ön tarafı ile bebeğin poposunu sil. Bezi katla ve at.

Bebeğinin poposunu temizlerken kullandığın ürünleri özenle seçmelisin. Her bez değişiminde yenidoğan cildine özel tasarlanmış ıslak mendille bebeğinin poposunu temizleyebilirsin. Zaman zaman özellikle yaz aylarında yıkayabilirsin de.

Türkiye’nin doğallığı onaylı ilk ve tek yenidoğan mendili Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil, %100 doğal kaynaklı liflerle dokunmuş yapısı, saflaştırılmış su ve organik pamuklu içeriğiyle yenidoğan bebek cildinin ihtiyacı olan nazik temizliği sağlar.

  • El, yüz ve bez bölgesi temizliği için kullanılabilir.
  • pH değeri cilt ile uyumludur.
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
  • Hipoalerjeniktir.
  • Etil alkol, paraben, parfüm, boya, SLES, SLS ve sentetik lif içermez.
  • GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sertifikasına sahip üretim alanında üretilmektedir.

Altını Temizledikten Sonra Kurula: Bebeğin bez bölgesini temizledikten sonra, bölgenin kuruduğundan emin olmak önemlidir. Nemli bir cilt pişiklere neden olabilir. Bebeğin poposunu temizledikten sonra hafifçe kurula veya hava alması için birkaç dakika bekle.

Doğru Şekilde Temizle: Pislikleri başka bir yere yaymamak için yukarıdan aşağıya, en temiz alanlardan en kirli yerlere doğru temizle. Bir kız bebek için, vulvadan (dudağın dış kıvrımları ve sonra ortası) popoya doğru temizle. Erkek bebek için penisi, testis torbasını, çevresini ve ardından poposunu temizle.

Bezi Düzgün Bağladığından Emin Ol: Temiz bezi aç ve bebeğini tam ortaya gelecek şekilde yerleştir. Erkek bebeğin varsa, sızıntıyı önlemek için bezi kapatmadan önce penisinin aşağı doğru düzgün bir şekilde yerleştirdiğinden emin ol.

Pişik Önleyici Ürünler Kullan: Bebeğinin bakımını yapmak için poposunun kızarmasını ya da pişik olmasını bekleme! Bebek bezini her değiştirdiğinde, önlem almak için koruyucu bir krem veya çinko oksit içeren bir pişik kremi uygula.

Bonus: Bebeğinin cildine temas eden ürün sadece bebek bezi değil. Çamaşırlarının da cildini tahriş etme olasılığı var. Giydirdiğin kıyafetler bebeğinin kilosuna yaşına uygun olmalı. Aşırı dar kıyafetler tahrişe neden olur. %100 penye olması da cildinin rahat etmesini sağlayacaktır. Bu kıyafetleri yıkarken kullanacağın ürünleri de bebeğinin hassas cildini tahriş etmemesi için özenle seçmelisin.

Uni Baby Yenidoğan Sıvı Çamaşır Sabunu, bildiğiniz doğal kaynaklı sabunu sıvı haliyle sunar. Böylece çamaşırda sabun kalıntısı bırakmaz. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için narin cildine temas eden çamaşırlarını doğal kaynaklı formülüyle özenle temizler.

  • Kolayca durulanır, çamaşırda kalıntı bırakmaz.
  • Mama, süt, meyve, yağ ve çimen gibi çeşitli lekeleri kolayca temizler.
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
  • Etil alkol, paraben, parfüm, boya, aktif klor, ağartıcı, SLES ve SLS içermez.

uni baby satin al