Emziren Anneler İçin Büyük Nimet: Silverette Gümüş Göğüs Kapaklarını Kullanmak İçin 10 Neden

Anne memesi denen bir gerçek var ve bu gerçek kabul edelim ki bazen çok acı verici oluyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre annelerin emzirmeyi bırakmalarının başlıca sebebi göğüs ucu yaraları. Anne sütünün bebek için en iyi besin olduğunu düşündüğümüzde bu duruma üzülmemek elde değil.

Emziren annelerin en büyük sorusu “Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?”e cevap olan Silverette Gümüş Göğüs Kapakları ile seni tanıştırmak istiyoruz. 1970 yılından bu yana İtalya’da Tecnologia Ospedaliera isimli medikal bir şirket tarafından üretilen Silverette, Türkiye’de 2 yıldır büyük ilgi görüyor.

Silverette göğüs ucu koruyucu gümüş kapak neden hayatında olmalı, hemen anlatalım.

1- Doğal ve şifa dolu bir element olan gümüşten üretildi

Bugün genellikle takı olarak tercih ettiğimiz gümüş, doğal tıbbın yüzyıllardır kullandığı bir element. Bunun nedeni ise gümüşün tamamen doğal, antibakteriyel ve yara iyileştirici özellikte olması.

Gümüşün Antik Yunan ve Roma’da su ve başka sıvıları depolamak üzere dezenfektan olarak kullanıldığını biliyor muydun? Kavanozların içine gümüş sikke koyarak sıvının steril bir şekilde korunmasını sağlıyorlarmış.

Aynı şekilde 1800’lerde Amerika’ya yerleşen göçmenler de gümüş dolarları sıvı varillerinin içerisine düzenli olarak yerleştirerek sıvının bozulmasını engelliyorlarmış. Günümüzde ise NASA, gümüşü uzay araçlarındaki suyun saflığını korumak amacıyla kullanıyor.

Sağlığı koruma söz konusu olduğunda da gümüşün maharetleri çok fazla. 1834 yılında Alman bir çocuk doktoru olan F. Crede, %1 gümüş nitrat solüsyonunu yenidoğanların doğum sonrası gözlerinde oluşan ve körlüğe yol açan enfeksiyonu engellemek için göz damlası olarak kullandı.

2- Tüm testlerden pekiyi aldı, klinik onaylı

1970 yılında tarih sevgisi ve araştırmacı ruhla dolu bir medikalci olan Luigi Sevignani, doğal tıpta kullanılan gümüşü emziren annelerin meme ucu yaralarını iyileştirmede kullanamaz mıyım diye düşünmüş. Kadim element gümüşü bugünkü Silverette kapaklarının şekline getirmiş. Sonuç: Yıldızlı pekiyi.

Avrupa standartlarında üretilen Silverette gümük göğüs kapakları İtalya’da anne-bebek sağlığı açısından gerekli olan tüm klinik testlerden geçmiş durumda. Yani sağlık uzmanları tarafından tasdik edildi, onaylandı, güvenle kullanabilirsin.

3- Çifte yüksek standart: Hem önlem hem tedavi amaçlı kullanabilirsin

Doğum sonrası meme ucu çatlaklarını iyileştiren Silverette gümüş kapaklarını hamileyken, doğuma 2 hafta kala kullanarak yaralar için önlem alabilirsin. Hamilelikte 1-2 saat kullanman yeterli, emzirirken ne kadar uzun süre taksan etkisini o kadar çok görürsün.

4- Kullanımı çok kolay: Gece-gündüz ne zaman istersen tak çıkar

Gümüş göğüs ucu kapakları çok hafif ve ince. Emzirdikten sonra direkt göğüs ucuna kapatabilirsin. Gece dahil tüm gün kullan, kesinlikle fazlalık gibi hissetmeyeceksin. Göğüs pedleriyle de kullanabileceğini belirtelim. Kapakları meme uçlarına yerleştirdikten sonra içine göğüs pedi yerleştirdiğin sütyenini giyebilirsin.

Kapaklar kalkan görevi de gördüklerinden göğüs ucunun kıyafete sürtünüp tahriş olmasını da önlüyor.

5- Senin yerine kendini temizlediğini söylesek?

Gümüşün kendi kendini dezenfekte etme özelliği olduğundan senin ekstra bir şey yapmana gerek yok. Sadece kapakların içinde kalan süt kalıntılarını temizlemek için sudan geçirmen yeterli. Ayda bir kez de karbonat ve azıcık su ile ovarsan bu işi tamam. Bulaşık makinesine koyma ama elinde yıka olur mu?

Bu arada Silverette kullandığında emzirmeden önce göğüs uçlarını yıkamana da hiç gerek yok. Çıkar kapakları, emzir bebeğini, yeniden tak. Bu kadar kolay.

6- Belgelerle konuşuyoruz: Silverette kullananlar çok memnun

Ve bu memnuniyet kesinlikle reklam amaçlı değil, sana söz veriyoruz.

Ceyda Düvenci, Silverette koruyucu gümüş göğüs kapakları için “Hayatımı kurtaran ürün.” diyor.

Giyen Bayan da “Sıfır çatlak, mükemmel emzirme ürünü” ifadelerini kullanarak Silverette gümüş kapaklarını öneriyor:

PuCCa da Silverette kullananlar arasında ve halinden epey memnun:

Birçok doğum koçu, ebe ve emzirme danışmanının da doğum sonrası meme ucu yaralarına karşı önerdiği Silverette için bir anket de yapılmış. Türkiye’de Silverette kullanan her 10 anneden 8’i gümüş kapakların faydasını gördüğünü belirtmiş.

7- Bebiş büyüdüğünde sakla, yıllar sonra kardeşleri de kullansın

Gümüşün etkisi zamanla azalmaz. Uzun yıllar boyunca ikinci, üçüncü, hatta dördüncü çocuğunda bile kullanabilirsin. Hey maşallah!

8- Kimyasallar için de doğal ve güçlü bir kalkan: Kremsiz emzirme dönemi mümkün

Annelerin çok büyük bir kısmı meme ucu yaraları için krem kullanıyor. Gümüş kapakları kullandığında göğüs ucu çatlak kremi kullanmana gerek kalmaz. Silverette koruyucu gümüş kapaklar sayesinde artık bebeğini herhangi bir kimyasala maruz bırakmak zorunda değilsin.

9- Acı yok, mutlu ve huzurlu anne-bebek var

Emzirme, sadece anne sütünün muhteşem bir besin olması nedeniyle önemli bir dönem değil. Anneyle bebek arasında kurulan bağ için de olmazsa olmaz. Anne sütü ile büyüyen bebekler sadece fiziksel olarak değil; duygusal açıdan da daha güçlü ve sağlıklı bireyler oluyorlar.

Meme ucu çatlakları ve ağrısı nedeniyle emzirmenin kabus halini alması, bebeğinle olan iletişimini de olumsuz etkiler. Lohusalık döneminle tüm emzirme sürecini rahat ve acısız bir şekilde geçirmen için gümüş kapakları mutlaka edin.

10. Şimdiden teşekkürler: Süper bir emzirme dönemi hediyesi

Hamile veya yeni doğum yapan arkadaşlarına ne hediye alacağını düşünüyorsan bundan iyisi yok. Her doğum çantasında olması gereken bu şifa dolu gümüş kapaklar, teşekkürün en iyisini hak eden süper birer doğum hediyesi, aklında olsun.


YAZAR

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği'nden mezun oldu. Uzun yıllar çokuluslu firmalarla "sahada pazarlama" projeleri yürüttü. Hamileliği sırasında anne ve bebek sektörü ile tanıştı. 2012'de sevgili oğlunun doğumu sonrasında; öğrendiklerini ve tecrübe ettiklerini diğer annelerle paylaşmak üzere Anneysen.com'da dijital içerik üretmeye başladı. En çok bebek alışverişi ve yenilikçi bebek ürünleri konusunda yazmayı seviyor. Yazarımızın güvenilir kaynaklara başvurarak hazırladığı bu yazının ve Anneysen.com'da yer alan diğer içeriklerin yayına çıkmasında katkıda bulunan uzmanlara teşekkür ederiz.