Gelişen Bebeklerin Değişen Bakımları

Bebeğin günden güne büyüyor, her gün bambaşka beceriler gösteriyor ve ihtiyaçları değişiyor, değil mi? Bebeğin doğduğu andan bu yana birçok gelişim evresinden geçecek ve bu evrelerin her birinde farklı bir bakıma ihtiyaç duyacak. Bu yazıda sana bebeklerin gelişim evreleri hakkında bilgi vereceğiz ve bu evrelerde hangi ürünlerin bebek bakımı için en uygun özellikler taşıdığını anlatacağız. Hadi okumaya başla!

Bebeklerde gelişim evreleri nedir?

Biliyorsun, yenidoğan bir bebekle 12 aylık bir bebeğin ihtiyaçları, cilt özellikleri, dış etkenlere karşı gösterdikleri tepkiler birbirinden farklıdır. Bebeğinin kıyafetinden yiyeceklerine, oyuncaklarından bakım ürünlerine kadar her ihtiyacı, bu farklılıklara göre değişim gösterir. Bu farklılıklar, gelişim evreleri olarak adlandırılıyor. Bu evrelere bir göz atalım.

Yenidoğan (0-6 ay)

Bebeğinin ilk 6 ayında cildi çok ince, hassas ve geçirgen bir yapıya sahiptir. Bu dönemde cilde temas eden ürünlerin yenidoğan bebeğin hassas cildi ile uyumlu ve doğal olması tercih edilir.

Hassas dokunuş (6-12 ay)

6-12 ay arası, bebeğinin en önemli dönemlerinden birisi. 6. aydan itibaren bebeğin ek gıdalarla tanışır. Bu evrede dişlerin çıkması, ek gıdaların etkisi gibi nedenlerle cildinde ek bakım ihtiyacı doğabilir. Aynı zamanda cildinin temizlenme sıklığı da bu dönemde artacaktır. Bu sebeple bu dönemde bebeğinin hassaslaşan cildine özel olarak geliştirilmiş, cilt bariyerini destekleyen ve nemlendirme sağlayan bakım ürünleri kullanılması faydalı olabilir.

İlk adım (12+ ay)

Bebeğin 1 yaşına girdiğinde artık ilk adımlarını atmaya başlar. Bununla birlikte keşfetmek için birçok yere dokunur ve oldukça hareketlidir. Bu dönemde bebeğin bezini değiştirmek de artık eskisi kadar kolay değildir. Bu sebeple bu dönemde hareketliliği artan bebeğinin bez bölgesi için daha iyi ve hızlı temizlik ihtiyacı doğar. Temizlik esnasında bebeğinin cildinin tahriş olmaması için yumuşak dokulu ve pratik temizliğe yardımcı ürünler tercih edilebilir.

Aktif (24+ ay)

Bebeğin 2. yaşı itibariyle motor becerileri güç kazandığı için bağımsız olmaya; kendi başına yürümeye, oynamaya, sosyalleşmeye başlayacak. Bağımsızlık ihtiyacının arttığı bu dönemde evde, okulda ve parkta çocuğun eğlenirken veya öğrenirken her an etkili ve pratik temizlik ihtiyacı doğabilir. Gördüğün gibi bu evreler, bebeklerin kilometre taşı olarak kabul edilen dönemlere göre şekillenmiş. Bu noktada özellikle söz konusu bebek cildi bakımı ve temizliği olduğunda gelişim evrelerinin ihtiyaçları konusunda daha dikkatli olmak ve doğru ürünleri kullanmak büyük önem taşıyor. Dolayısıyla hangi ürünün hangi gelişim evresine hitap ettiğini bilmen faydalı olabilir.

Uni Baby, bebeğinin gelişim evrelerine uygun ürün aileleriyle karşında!

Türkiye’nin öncü bebek bakım markası Uni Baby, bebeklerin farklı gelişim evrelerinden, bu evrelerde değişen ihtiyaçlarından ve annelerden aldığı ilhamla tüm ürün ailesini geliştirdi. Gelişim evrelerine göre şekillenen ürün ailesi yaklaşımı ile bir ilki gerçekleştiren marka, “Bebeklerin Dört Evresi, Her Evrenin Bir Uni Baby’si Var” diyerek her ürün ve segmentte, bebek bakımını ve ihtiyaçlarını ön planda tutuyor.

uni baby satin al

Uni Baby Yenidoğan ürünleri, dünyaya yeni gelen bebeğinin hassas cildine özel olarak geliştirilen bebek ıslak mendili, şampuan ve sıvı çamaşır sabunu ile anne ve bebeklerin yanında. İlk günden itibaren güvenle kullanabileceğin ve pH değeri bebeğinin hassas cildi ile uyumlu olan Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil, Türkiye’nin doğallığı onaylı ilk ve tek bebek ıslak mendili. %100 doğal kaynaklı liflerle dokunmuş yapısı, saflaştırılmış su ve organik pamuklu içeriğiyle yenidoğan bebek cildinin ihtiyacı olan nazik temizliği sağlıyor. Uni Baby’nin %95 doğal kaynaklı içerikler ve saf su ile geliştirdiği Yenidoğan Köpük Saç ve Vücut Şampuanı ve doğal kaynaklı bitkisel formülüyle Yenidoğan Sıvı Çamaşır Sabunu da var. Uni Baby Hassas Dokunuş ürünleri, 6. aydan itibaren ek gıdaya başlayan bebeğinin hassaslaşan cildine özel olarak geliştirilen bebek ıslak mendili, şampuanı ve sıvı çamaşır deterjanı ile öne çıkıyor. Bebeğinin altıncı ayından itibaren ek gıdaların da etkisiyle özellikle bez bölgesinde oluşabilecek hassaslaşma ve tahrişe yatkınlığa karşın Türkiye’nin tek prebiyotikli mendili Uni Baby Hassas Dokunuş Mendil, cilt bariyerini destekliyor ve nemlendirme sağlıyor. Uni Baby Hassas Dokunuş Mendil, cildin nemini uygulamadan hemen sonra 3 kata kadar artırıyor. Nemli bir cilt ise tahrişe daha az yatkın hale geliyor. Uni Baby’nin doğal kaynaklı içerikler ve saf su ile geliştirdiği saç ve vücut şampuanı, ve doğal ve hassas bir temizlik için özel olarak geliştirdiği parfümsüz sıvı çamaşır deterjanı da var.

*Uni Baby Sensitive’e göre Uni Baby İlk Adım ürünleri, birinci yaşından itibaren hareketlenen bebeğinin ihtiyaç duyduğu pratik temizlik ve hijyeni sağlamak için geliştirilen ıslak mendil, şampuan ve sıvı çamaşır deterjanı sunuyor. Yumuşak petek dokulu yapısıyla her an tek seferde pratik temizlik sağlayan Uni Baby İlk Adım Islak Mendil, bebeğinin keşfetme sürecinde sana destek olacak. Uni Baby Aktif ürünleri ise bağımsız olmaya başlayan ve dilediğince yürüyen, koşan, keşfeden bebeğinin okulda, parkta, evde, bulunduğu her ortamda hızlı ve kolay hijyen sağlıyor. İçeriğindeki bebek cildi pH’ı ile uyumlu temizleyiciler sayesinde ihtiyaç olan tüm anlarda hızlı ve kolay hijyen sağlıyor. Uni Baby’nin bu döneme özel olarak geilştirdiği ıslak mendili, şampuanları ve sıvı çamaşır deterjanı var. Üstelik Uni Baby Aktif Sıvı Çamaşır Deterjanı tüm aile bireylerinin kullanımına uygun. Gördüğün gibi bebeğinin tüm gelişim evrelerine uygun Uni Baby ıslak mendili ve bakım ürünleri mevcut. Eczacıbaşı güvencesi ile bebekler için ilk günden itibaren en doğru temizlik ve bakımı vadeden Uni Baby ile minik yavrunun gelişim evrelerine uygun bakımı sağlayabilirsin. Hadi, ürünleri hemen incele!