Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu

Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu, Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümünde doktora eğitimine başladı. Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu oyun terapisi, bireysel danışmanlık, aile ve çift terapileri, EMDR alanlarında terapi programları uyguluyor.

Çocuklarda travmalar, fobiler, uyum sorunları, okul adaptasyon sorunları, duygusal ifade problemleri ile ilgili ailelere ve çocuklara destek oluyor. Aynı zamanda çocuklarda doğru yemek yeme alışkanlığının oluşturulması, ailede sınırların belirlenmesi, medyanın etkisinden çocukların korumak, şiddetsiz iletişim kurma yolları, ergenlik, okul öncesi gibi konularda da danışmanlık sağlıyor. Uzman Psikolog Özlem Mumcuoğlu, halkı, aileleri ve gençleri bilinçlendirmek için sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Köşe yazıları yazıyor; üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dersler veriyor, çocuklarla ilgili rehber kitaplar, eğitimsel projeler içinde aktif rol alıyor.

Aynı zamanda masal kitapları da bulunan Özlem Mumcuoğlu, masal kitaplarının, kuklanın ve storytelling yönteminin çocuk ve ebeveyn ilişkisindeki iyileştirici etkisine inanıyor.

İletişim

Bağdat Caddesi Gündüz Apt. A. Blok No:160 Kat: 2 Daire: 10 Selamiçeşme Kadıköy İstanbul