Uzman Klinik Psikolog Aylin Aydemir

Uzman Klinik Psikolog Aylin Aydemir

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Uzman Psikolog Aylin Aydemir, 2000 yılında İzmir Kız Lisesinden mezun oldu. Yakındoğu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Aylin Aydemir, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisansını Maltepe Üniversitesinde tamamladı. Lisans eğitimi esnasında Otistik Çocuklar Vakfında gönüllü danışmanlık ve Ege Üniversitesi Psikiyatri Servisinde Doç. Dr. Azmi Varan süpervizörlüğünde klinik araştırmalarda görev alarak staj yaptı.

Yüksek lisans eğitimini alırken, bir Avrupa Birliği projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir belediyesi Psikolojik danışmanlık biriminde, çocuk, aile, ergen ve yetişkinlerle çalıştı. Bu çalışmalarda, çocuklara oyun terapisi, çocuk merkezli aile terapisi, EMDR ve çözüm odaklı terapi uygulamalarında bulundu. Psk. Aylin Aydemir, Amerika başta olmak üzere çeşitli ülkelerde önde gelen mesleki kuruluşlardan aldığı eğitimler yoluyla mesleğindeki gelişmeleri yakından takip ediyor. 2005 yılından beri ağırlıklı olarak çocuk, ergen ve aile odaklı çalışmalarına devam eden Aylin Aydemir, çözüm odaklı aile terapisi, stratejik aile terapisi, oyun terapisi, EMDR tekniklerinden oluşan yöntemleri benimsiyor.

Uzman Psikolog Aylin Aydemir’e, çocuklarda görülebilen fobiler, hiperaktivite, davranış ve uyum sorunları, travmatik durumlar, dışkı kaçırma veya alt ıslatma, uyku ve yeme sorunları, okul sorunları, ders başarısızlığı, öfke kontrolü, ergenlik çağı problemleri, genç bireylerde saldırganlık eğilimi, özgüven sorunları, sosyal beceriler, sınav kaygısı gibi konularda güvenle başvurabilirsiniz. 2005 yılından beri yüzlerce danışanına etkin tedavi müdahaleleri ile yardımcı olan Uzm. Psk. Aylin Aydemir, günümüzde Ataşehir ARM Psikiyatri’de görev alıyor.

İletişim

Ataşehir Bulvarı Ata Blokları Ata 2-5 Kat 2 Daire 51 Ataşehir İstanbul