Uzman Diyetisyen Zeynep Köse Çapay

Uzman Diyetisyen Zeynep Köse Çapay

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Diyetisyen Zeynep Köse Çapay, 2010 yılında Ankara Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Mezuniyeti sonrası, Dr. Ender Saraç ile tanışarak, Bodrum Garden’s of Babylon Otel High Sağlık Merkezinde kendisiyle çalışma fırsatı bularak, bir buçuk yıl süreyle yönetici diyetisyen olarak işletmede görev yaptı. Burada yüzlerce insana kilo verme serüvenlerinde, eğitim, kurs ve motivasyon grupları ile destek oldu. 2011 ile 2018 yılları arasında İstanbul’da Dr. Ender Saraç’ın kliniği HAY Sağlık Merkezinde beslenme uzmanı olarak hizmet verdi. Burada, ayurvedik beslenme, hastalıklarda beslenme planlaması, kilo kontrolü, zayıflama ve kilo alma programları, emziren anne beslenmesi, çocuk ve ergen beslenmesi, bebek beslenmesi konularında danışmanlık sağladı.

2015 yılında, Dr. Ender Saraç ve Şef Başak Tanrıverdi ile beraber “Çocuğunu Doğru Besle” isimli kitabı kaleme aldılar. Bu kitap çocuk beslenmesi konusunda ebeveynlere kaynak olacak tarifler içeriyor. Aynı zamanda gazeteci-yazar Ömer Kurt’un 13 uzman ile hazırladığı “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” isimli kitabının beslenme bölümüne bilgileriyle katkı sağladı. Uzman Diyetisyen Zeynep Köse Çapay, mesleğini uygulamaya başladığı ilk günden itibaren kendini geliştirecek birçok kurs, eğitim, kongre ve programa katılma yoluyla, hem ulusal hem de uluslararası mesleki gelişmeleri yakından takip ediyor. Academy of Nutrition & Dietetic'in 2015 yılında düzenlediği "Okul Çocuklarında Beslenme" üzerine yapılan workshop programına da katılım sağlayan Dyt. Zeynep Köse Çapay, hem yazılı hem görsel basında ve sosyal medyada tecrübelerini takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.

2018 yılının Ekim ayından itibaren Zeynep Çapay Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı isimli merkezinde, kilo kontrolü, anne-bebek ve çocuk beslenmesi ile kurumsal beslenme danışmanlığı konularında hizmet veriyor.

İletişim

Nispetiye Caddesi No:49 Etiler İstanbul