Psikolog Uyku Danışmanı Melis Çetinkaya Keşan

Psikolog Uyku Danışmanı Melis Çetinkaya Keşan

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Psikolog Melis Çetinkaya Keşan liseyi Robert Kolej’ de bitirdikten sonra Koç Üniversitesinde çift ana dal okuyarak, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji diplomalarını aldı. Psikoloji bölümünü okurken çocuk psikolojisi alanına yönelerek bağımsız araştırmalarda bulundu. 2005 yılında İngiltere’deki Leeds Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans yaptı. Bitirme tezi konusu ise marka algısı ve çocuk gelişimi üzerineydi.

2005 ile 2015 yılları arasında kurumsal sektör deneyimi içerisinde önde gelen markaların yönetimi de bulunuyor. 2015 yılında anne olmasıyla çocuk gelişim psikolojisi ve uyku alanına yöneldi. Uyku ile ilgili dünyada literatüre geçmiş bilgileri araştırdı. 2016 yılında İngiltere’de bulunan Open College Network üzerinden daha çok erken çocukluk dönemi eğitimlerinde uzman olan MNT Training’den “Uyku Eğitimi” sertifikası aldı. Aynı yıl kurduğu Nyx Uyku Danışmanlık isimli girişimi ile annelere ve ailelere, hayalini kurduğu desteği sağlamak için bir adım attı. Ardından Çocuk Psikolojisi, Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi I-II ve Somatik Deneyimlemeye Giriş kurslarını da bitirerek sertifikalarını aldı.

Psikolog Melis Çetinkaya Keşan, uykunun çocuklarımız için nefes almak kadar önemli ve varoluşlarının bir parçası olduğunu vurguluyor. Uykuyu çocuklar için dinlenme ve büyüme aracı olarak kolaylaştırma konusunda annelere ve ailelere destek olmayı hedefliyor.

İletişim

İstanbul