Prof. Dr. Tarkan Soygür Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Ürolojisi Uzmanı

Prof. Dr. Tarkan Soygür Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Ürolojisi Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Prof. Dr. Tarkan Soygür, Ankara GOP çocuk doktorları arasında yer alıyor. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun olan hekim, uzmanlığını Ankara Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalında gerçekleştirdikten sonra, o dönemde yeni kurulan Çocuk Ürolojisi Ünitesinde çocuk ürolojisinden sorumlu uzman hekim olarak görev yaptı. Bu ünitenin ileriye yönelik gelişimi amacıyla 2000 yılında bir yıl süreyle, dünyanın çocuk ürolojisi alanında en iyi hocalarından olan Dr. Micheal Mitchell’ in yanında, aktif ve lisanslı olarak Seattle Childeren’s Hospital’da pediatrik üroloji fellowship olarak görev yaptı. Burada üroloji tedavileri konusunda deneyim kazandı ve aynı merkezde her yıl farklı çalışmalar üstlendi. Avrupa Çocuk Ürolojisi değerlendirme sınavında birinci olarak, 2005’te akademi üyeliğine kabul edildi. Aynı yıl çocuk ürolojisi bilimdalı başkanlığına atandı.

2003’te Üroloji Doçenti ünvanını, 2009’da ise Profesörlük ünvanını aldı. Bu ihtisasın ayrı bir dal olarak tanınması için çalışmalar yaptı ve Sağlık Bakanlığının Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından, branş eğitiminin düzenlenmesi için müfredat oluşturma komisyonuna seçildi. Hekime ait 91 adet yurtdışı yayın bulunuyor. Bu yayınlara yapılan atıflar nedeniyle kendisi 2018 yılında Tıp Fakültesi Dekanlık ödülü aldı. Hem yurtiçi hem de yurtdışı kongre ve toplantıları takip ederek ödüller almış, konuşmalar yapmış ve branş gelişmelerini yakından takip etmiş bir hekim olan Prof. Dr. Tarkan Soygür, Türk Çocuk Ürolojisi Derneğinin genel sekreterliği görevinde de bulundu.

Günümüzde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapan hekim mesai saatleri dışında, hastalarını, Çankaya Gaziosmanpaşa’daki özel muayenehanesinde kabul ediyor.

İletişim

Gaziosmanpaşa Mahallesi 17/3 Çankaya Caddesi Çankaya Ankara