Prof. Dr. Emin Ünüvar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Emin Ünüvar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Prof. Dr. Emin Ünüvar, Ataşehir çocuk doktorları arasında yer alıyor. 1981 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1987 yılında tıp doktoru olarak mezun olan hekim, 1987 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasına İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinde başladı. 1992 yılında ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak tamamladı. 1992 yılında askerlik hizmetini yaptıktan sonra 1995 yılına kadar mecburi hekimlik hizmetini gerçekleştirdi. 1995 ile 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsünde çalışmalarına devam etti. Bir yıl süreyle Amerika Detroit’te bulunan Michigan Çocuk Hastanesinde görev yaptı ve araştırmalarda bulundu. 2001 ile 2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Genel Pediatri Bilim Dalında görev yaptı.

Prof. Dr. Emin Ünüvar’ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde birçok makale ve bildirisi bulunuyor. Kitap bölümü yazarlığı ve kitap editörlüğü de çalışmaları arasında yer alıyor. Yurtiçi Hakemli Dergilerdeki Yayınlarından bazıları, Yenidoğan sepsisinde hematolojik bulgular, Yenidoğan Sepsisinin Tanısında ve Tedaviye Cevabın Değerlendirilmesinde Serum C-reaktif Proteinin Değeri, Çocukluk Çağında Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları, Anne sütü ile Beslenmenin Karakteristik Özellikleri ve Emzirmeyi Etkileyen Faktörler, Tekrarlayan Karın Ağrısı Sendromu, Çocukluk Çağı Akut Orta Kulak Enfeksiyonu, Doğal Felaketlerde Çocuk Sağlığının Korunması, Çocukluk Çağında Baş Ağrısına Yaklaşım, Çocukluk Çağında Akut Baş Ağrıları, Demir Eksikliği Anemisi ve Zeka Üzerine Etkileri, Çocuklarda Paranazal Sinüs Enfeksiyonlarının Değerlendirilmesi, Pediatrik Adenotonsillitte Tanı ve Tedavi, Çocuklarda Ateşli Döküntülü Hastalıklar, D Vitamin Eksikliğinde Riskli Gruplardan Biri: Sağlık Çalışanları, Pasif Sigara İçiciliğinin Çocuklarda Aterosklerotik Risk Faktörlerine Etkisi başlıklarındadır.

Prof. Dr. Emin Ünüvar, Küçükbakkalköy’deki çocuk kliniğinde, sağlıklı çocuk takibi ve değerlendirilmesi, çocuklarda hastalıkların tanı, tetkik ve tedavileri ile sonrasında gereken takibi, tanısı konulmuş kronik hastalıkların ilgili uzmanlık alanı ile beraber değerlendirilip takip edilmesi, çocuk sağlığı koruyucu hizmetlerin sunulması ve aşı takvimi takibi ve ihtiyaç halinde hastanede yatan hastaların konsültasyonu hizmetlerini sunuyor.

İletişim

Işıklar Caddesi Şükran Ap No:10, D:2, Küçükbakkalköy, Ataşehir İstanbul