Prematüre Bebek Aile Danışmanı İnci Candemir

Prematüre Bebek Aile Danışmanı İnci Candemir

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Prematüre Danışmanı İnci Candemir İstanbul Üniversitesi Alman Filolojisi Bölümü mezunu. Ardından pazarlama alanında yüksek lisans yapan İnci Candemir, kurumsal alanda çeşitli üst düzey görevlerde bulundu.

2008 yılında oğlu Can’ı 24 haftalık iken dünyaya getiren İnci Candemir, prematüre bebek deneyimi nedeniyle geçirdiği dönüşüm sonrası benzer deneyimler yaşayan annelere ve ailelere destek olmaya karar verdi. Bu amacı için 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri Minnesota Üniversitesinde Prematüre Bebek Ebeveyn Danışmanlığı ve Eğitmenliği programını bitirdi. Bu konudaki ilk eğitimini 2014 yılında, prematüre bebek anneleri için Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde verdi. Çeşitli hastanelerde prematüre bebek eğitimlerine halen devam eden danışman İnci Candemir, Türkiye’de bir ilk olan ve annelere rehber olması için hazırladığı “prematüre bebek bakımı” isimli kitabını 2017 yılında çıkardı. Kendisi Prematüre Bebek Aile Güçlendirme Toplantılarını birçok farklı sağlık kurumunda vererek iki bine yakın aileye destek sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

Prematüre Bebek ve Aile Danışmanı İnci Candemir, ilk günden itibaren prematüre bebeğin bakımı kadar ailelere de bakım bilgisi ve destek vermek gerektiğine inanıyor.

İletişim

İstanbul