Klinik Psikolog Sedef Akbay

Klinik Psikolog Sedef Akbay

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Hisar Intercontinental Hospital bünyesinde görev yapan Klinik Psikolog Sedef Akbay, çocuk ve aile psikoloğu olarak hizmet veriyor. Avusturya Lisesinden mezun olduktan sonra eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde tamamlayan Psk. Sedef Akbay, bireysel danışmanlık, aile ve çocuk danışmanlığı, ergen danışmanlığı, çift terapisi hizmetleri veriyor.

Çocukların son yıllarda artarak devam eden internet ve ekran kullanımlarının bir ebeveyn denetiminden geçmesi gerektiğini belirtiyor. Bilgisayar ve internet kullanımının gerekli durumlar dışında yapıldığı sürece oynanan oyunların veya izlenen içeriklerin çocuğun yaşına, psikolojisine ve sosyal gelişimine uygun olması gerektiğini belirtiyor. Kullanım sıklığının çocuğun normal hayatından kopmasına izin vermeyecek dozda tutulmasının da önemli olduğunu vurguluyor. Ailelerin çocuklarını, onların enerjilerini akıtabileceği bir spor veya yan eğitim seçeneğine yönlendirmesinin etkili olabileceği tavsiyesinde bulunuyor. Özellikle ergenlik dönemindeki sorunların ailenin çocuğa yeterli ilgiyi göstermesiyle aşılabileceğini belirtiyor. Çocukların bu dönemde evden bekleyip göremedikleri sevgi ve kabulü başka bir grubu ait olarak çözmeye çalışmamaları için evde bir birey olarak algılanmaya ve sevgi görmeye ihtiyaçları olduğunu söylüyor.

Klinik Psikolog Sedef Akbay ile görüşerek, çocuklarda dikkat eksikliği, okul başarısızlığı, depresyon, sosyal fobi, panik atak, yas ve travmalar, yeme bozukluğu, psikosomatik şikayetler, ergenlik dönemi sorunları, duygu durum bozuklukları, özgüven eksikliği gibi konularda destek alabilirsiniz.

İletişim

Kadıköy İstanbul