Dr. Yasemin Akarlar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Dr. Yasemin Akarlar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Uzman Dr. Yasemin Akarlar Ok, Bursa Yıldırım çocuk doktoru arayışınızda güvenle hizmet alabileceğiniz bir hekim. 1972 yılı İstanbul doğumlu Dr. Yasemin Akarlar Ok, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesindeki tıp eğitimini 1995 yılında tamamladı. Uzmanlık eğitimini ise Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesinde gerçekleştirerek 2001 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

2001 yılında Kartal SSK Hastanesinde uzman hekim olarak görev yaptı. 2004 ile 2009 yıllarında ise Adapazarı Devlet Hastanesinde ve ardından iki yıl süreyle de Zonguldak Ereğli Anadolu Hastanesinde hizmet verdi. Uzman Dr. Yasemin Akarlar daha sonra Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yer alan Özel Doruk Tıp Merkezinde bir sene boyunca ve ardından 2012 ile 2016 yılları arasında ise Özel Bahar Hastanesinde çalıştı. Günümüzde hizmetlerine Özel Doruk Yıldırım Hastanesinde devam eden hekime, çocuk hastalıkları ve koruyu sağlık önlemlerinin yanında, özellikle çocuklarda görülen alerjik durumlar ve astım tedavisi konusunda başvurabilirsiniz. “Çocuklarda astım hangi durumlarda görülür ve alerjik durumlar karşısında neler yapabiliriz?” sorularının yanıtını Dr. Yasemin Akarlar’dan alabilirsiniz. Hekim, alerjinin günümüzde çok yaygın olduğunu beş yaş altı çocuktan birinde alerji bulguları gözlendiğini belirtiyor. Alerjinin, vücudun, genetik, yaşam ortamı gibi nedenlerden dolayı etkenlere verdiği tepki olarak tanımlandığını belirtiyor.

Uzman Dr. Yasemin Akarlar, son yirmi yılda iki kat artış gösterdiği için başta çocuklarda alerji durumları olmak üzere her türlü çocuk hastalığı tanı ve tedavileri, sağlıklı çocuk beslenmesinin sağlanması, gelişim izlemi, yenidoğan ve bebek takibi, sağlam çocuk takibi gibi konularda hizmet alabileceğiniz bir hekim.

İletişim

Duaçınarı, Ankara Yolu Caddesi No:221 Yıldırım Bursa