Dr. Erhan Ateş Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Dr. Erhan Ateş Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Dr. Erhan Ateş, 1962 yılında İstanbul’da doğdu. Özel Darüşşafaka Lisesinden mezun olan Erhan Ateş, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında ihtisasını tamamlayan hekim, bebeklerin ve çocukların olabilecek en iyi koşullarda büyümeleri ve gelişmeleri için hizmet verdiğini belirtiyor.

Çocukların hastalıklardan korunmasının en başta gelen kuralının aşı karnelerinin dolu olması olduğunu belirten hekim, son zamanlarda gelişen aşı karşıtlığı konusunda aileleri uyarıyor ve çocukların önerilen aşı takvimine uymaları gerektiğini ifade ediyor. Hekim, 2011 yılında yazdığı “Modern Bebek Bakımı” isimli kitabı ile, bebeklikten ilkokul dönemine kadar olan süreçte bebek ve çocuk bakımında, ailelere rehber oluyor. Bu kitapta, üçer aylık dönemlerde bebek bakımı, beslenme, bebeğin gelişimini destekleyen öğeler, uyku düzeni, gelişim takibi ve büyüme yüzdeleri, diş çıkarma, aşılar, enfeksiyonlar, sık rastlanan bebek hastalıkları, alerji durumu, iştahsızlık, kreş dönemi, bağışıklık sistemi, göz ve diş hastalıkları ve bebeklere dair acil durumlarda neler yapılabileceği ile ilgili rehber bir bölüm bulabilirsiniz. Hekimin aynı zamanda “Modern Çocuk Bakımı” ve “Kim Korkar Ergenlikten- Gençler ve Anneler Babalar için Ergenlikle Başa Çıkma Rehberi” isimli kitapları da bulunuyor.

Dr. Erhan Ateş, pratik bilgiler paylaştığı kitap ve yazıları ile hem sosyal medya üzerinden hem de klinik olarak hasta muayeneleri ile çocuk sağlığı konusunda güven veren çocuk doktorları arasında yer alıyor.

İletişim

Bağdat Caddesi No:296 Caddebostan, Kadıköy İstanbul