Dr. Ender Saraç Aile Hekimi

Dr. Ender Saraç Aile Hekimi

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Dr. Ender Saraç 1959 yılı İzmir doğumlu. İzmir Bornova Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladı. Erzurum İspir Kırık Nahiyesi ve köylerinde hekimlik yaptı. Uzmanlığını Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliğinde tamamladı.

1990 yılında başladığı ayurveda çalışmalarına halen devam eden Dr. Ender Saraç, Uniform Sağlık ve Estetik Merkezinde hizmet verdi. Daha sonra 1989 ile 1995 yılları arasında İsviçre, Almanya, Hindistan ve Hollanda gibi ayurvedik ve hindu tıp bilimleriyle ilgili merkezlerde eğitimlere katıldı. Türk Akupunktur Derneğinin bir buçuk yıl süreli eğitimlerine katılarak akupunktur sertifikası aldı. İş yeri hekimliği sertifika programını tamamladı. Öğrendiklerinin ve deneyimlerinin bir sonucu olarak, insanlara daha kaliteli bir yaşam alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan ve Türkiye’nin ilk doğal tıp merkezi olan HAY Sağlık Merkezini kurdu. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk doğal arınma merkezi olarak kabul edilen Doğa Arınma Merkezini de hayata geçirdi.

Dr. Ender Saraç, sosyal medya, televizyon, dergi, gazete aracılığı ile bilgi ve deneyimlerini halk sağlığını yüksek bilinç seviyesine ulaştırma amacıyla, paylaşmayı seven; doğallığı destekleyen; spiritüel eğitimlere ve astrolojiye ilgi duyan; NLP ve yoga gibi uygulamaları sık sık öneren bir hekim. Dr. Ender Saraç çok yönlü bilgi birikimi ile Türkiye’nin değerli hekimleri arasında yer alıyor.

İletişim

Yasemin Sokak No 9 Levent İstanbul