Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal Çocuk Gelişimi Uzmanı

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal Çocuk Gelişimi Uzmanı

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, 1980 Ankara doğumlu. 2003’te Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden mezun olan Saniye Bencik Kangal, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Programında 2006 senesinde yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılında Doktora derecesini alarak, 2011’de öğretim görevlisi, 2014’te ise yardımcı doçent kadrosuna atandı.

Sosyal medyada “akademisyen anne” rumuzuyla tanınan Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, bilgi ve tecrübelerini ebeveynlerle ve anne adaylarıyla paylaşmayı seviyor. 2018 yılında yazdığı, “Korkma! İyi Bir Annesin” isimli kitabı ile eğitim ve ebeveynlik konularına değinen Doç.Dr. Saniye Kangal, anneler tarafından çok sevilen bu kitabı ile en çok satanlar listesine girdi. Yazarın diğer kitapları ise, “Evlat”, “Oyunperest” ve “Sana Kek Yaptım”.

Kitabı anne adaylarının ve annelerin başucu kitabı haline geldi. Günümüzde, Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde doçent olarak görev yaparak, akademik çalışmalarına devam ederken; çocuk gelişim takibi, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak ailelere ve kurumlara katkı sağlıyor.

İletişim

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sıhhiye Ankara