Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri

Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Hakkında

Ayşe Öner, 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümünü bitirdi. Uzun yıllar birçok sağlık kuruluşunda Kadın Doğum ve Yenidoğan sorumlu hemşireliği görevinde bulundu. Meslek hayatı boyunca doğum öncesi, doğum esnası ve doğum sonrası kadınların yaşadığı deneyimleri gözlemleyerek, gebelik, doğum ve bebeklik dönemlerinde annelerin ve anne adaylarının büyük bir bilgi ve manevi desteğe ihtiyacı olduğunu gözlemledi. Çalışmalarını, bilgi birikimini ve deneyimlerini bu yönde geliştirerek anne adaylarına ve annelere destek olabileceği her konuda, uzmanından ve farklı ülkelerdeki alanında öncü kurumlardan eğitimler aldı, seminerlere katıldı.

1988 yılında International Hospital’da Kadın Doğum Bölümünün desteği ile doğum öncesi hazırlık kursları vererek üç yıl boyunca burada, gebelerin doğuma ve doğum sonrasına hazır olmalarına katkı sağladı. 1991 yılında Türkiye’nin ilk Hamile Eğitim Merkezinde 1997 yılına kadar anne ve baba adaylarına doğum öncesi rehberlik sağladı. 1997 yılında kurduğu Ayşe Öner Hamile Rehberlik Hizmetleri isimli merkezinde deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor. Rehberlik ve eğitim hizmetlerine devam ederken toplumu bilinçlendirmeye yönelik birçok devlet ve belediye kuruluşunun düzenlediği projelerde gönüllü olarak görev aldı. Hamilelikte nefes tekniklerinin ve fiziksel egzersizlerin önemine değinen ilk içeriği bir video kaset ile sunan öncülerdendir. Sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin birçok iline hizmetlerini sponsor ve projeler aracılığı ile götüren Ayşe Öner, kadınlara ve ebeveynlere herkesin kolaylıkla anlayabileceği, özgün ve içten bir yaklaşımla eğitimlerini sunuyor. Sadece topluma değil, sağlık çalışanlarına ve hemşirelere de eğitimler veren Ayşe Öner, aynı zamanda İlkyardım Eğitici Eğitmenliği, Prenatal Yoga, sertifikasına da sahip. Ayşe Öner’in ”Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı” isimli kitabı birçok anne- babanın başucu kitabıdır.

Ayşe Öner, hemşirelik mesleğini ve hayatının misyonu kabul ettiği bilinçlendirici ebeveyn eğitimleri yoluyla mutlu anne-baba-çocuk ve mutlu ailelerin çoğalmasını amaç edinmekte.

İletişim

Gayrettepe, Yankı Sokağı No:1 D:1 - B Beşiktaş İstanbul