Hamilelikte Beslenme

Hamilelikte Beslenme Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

“Artık sen iki canlısın!” Etraftan bunu sıklıkla duymaya başladıysan, ezberden tavsiyelerle değil, bilinçli bir şekilde beslenmek için gebelikte beslenme ile ilgili bilmen gerekenleri öğrenme vakti gelmiş demektir.

Hamile diyeti dedikleri nedir, faydaları nelerdir, neleri mutlaka yemeliyim, neleri yememeliyim, ne kadar kilo almalıyım, ne kadar su içmeliyim gibi sorular aklında dönüp duruyorsa doğru yerdesin. Hepsini senin için yazdık! İşte hamilelikte doğru beslenme kılavuzun!

Bunları Bilmelisin: Hamilelikte Alınması Gereken Vitamin ve Mineraller Nelerdir?

Hamile kaldığını öğrenir öğrenmez sağlıklı beslenmeye karar verdiğini ve hamilelikte vitamin ve mineral kullanımı konusunu araştırmaya başladığını tahmin edebiliyoruz. Çünkü annelik bunu gerektirir. Öncelikle bedeninin bu dönemde bazı besin öğelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacağını bilmelisin. Bunların çoğunu sağlıklı bir beslenme programıyla karşılayabilirsin. Ancak bir kısmı için hamilelik döneminde bazı gıdaları daha çok tüketmen gerekebilir. İşte hamilelikte gerekli vitamin ve mineraller!

Bu 15 Şeyden Uzak Dur: Hamilelikte Yenmemesi Gerekenler!

Hamile olduğunu öğrenir öğrenmez araştırmaya başladığın şeylerden ilki hamilelikte tüketilememesi gereken besinler listesi olabilir. Biz senin için listeledik bile! İstersen bir çıktısını alıp buzdolabına yapıştırabilirsin. İşte hamileyken uzak durman gereken şey!

7 Adımda Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı?

Hamileliğin sırasında iyi beslenmek minik bebeğine vereceğin ilk ve en güzel hediyedir. Onu karnında taşıdığını öğrendiğinden beri en çok merak ettiğin sorulardan birinin hamilelikte nasıl beslenmeli? olduğunu biliyoruz. İşte sana hamileyken edinmen gereken 7 beslenme prensibi!

Hamilelikte Kilo Alımı Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

Bir bebeğin olacağını öğrendikten sonra her şeyi büyük bir merakla araştırmaya başladığın gibi hamilelikte kilo konusunda da aklındaki sorulara cevap arıyorsun. Hamilelikte ideal kilo aralığı ne, hangi ay kaç kilo almalıyım, aşırı kilo alırsam ne olacak, kilo almadan beslenmem mümkün mü gibi birçok soruyu merak ediyorsun. Senin için hepsini yazdık, işte her yönüyle hamilelikte kilo alımı! Unutmadan sen kaç kilo aldın? Mutlaka yorumlarda bize ve annelere yaz.