Hamilelikte Anne Sağlığı

11 Soruda Hamilelikte Kanama Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

Hamileyken adet olunur mu? Gebelikte kanama neden olur? Hamileliğin süresince kanama konusunda aklında onlarca soru döndüğüne eminiz. Bu yüzden senin için tüm soruları bir araya getirdik ve Prof. Dr. İsmail Çepni’ye sorduk. İşte cevaplar!

Hamilelikte Gaz Sancısı Ve Şişkinlikle Başa Çıkma Rehberi!

Hamileliğe bağlı olarak gelişen mide bulantısı ve mide yanmasından sonra sindirim sisteminle alakalı başka bir sorunun daha var. Hemen tanıştıralım: Gebelikte gaz! Bu süreci, şişkinlik, hazımsızlık ve gaz sorunları çekmeden bitirmen pek mümkün görünmüyor. O yüzden aşağıdaki yazımızı okumaya başlamalısın. İşte hazımsızlık ve gaz sancılarına sebep olan gebelikte şişkinlik hakkında merak ettiğin her şey!

Hamilelikte Cinsel İlişki Hakkında Bilmek İstediğin Her Şey!

Gebelik döneminde cinsel hayatının nasıl değişeceği, neyi yapıp neyi yapmaman gerektiği, cinselliğin bebeğini nasıl etkileyeceği konusunda merak ettiğin sorular olduğunu tahmin ediyoruz. İşte, bu yazıda hamilelikte cinsellik hakkındaki bütün sorularına cevap bulabileceksin. Hadi okumaya başla!

Hamilelikte Mide Yanması İle Başa Çıkma Rehberi

Hamileliğinin muhtemelen en başından beri mide bulantıların vardı. Yetmedi, mide sıkıntılarına bir yenisi daha eklendi: Mide yanması! Hamile kadınların yarısından fazlasında görülen bu sorun için, gebelik ve mide yanması hakkında bir rehber hazırladık ve içini de aklına takılan soruların cevaplarıyla doldurduk. İşte merak ettiklerin!

Hamilelikte Kabızlık İle Başa Çıkma Rehberi

Bedenin değişiyor, haliyle tuvalet alışkanlıklarının da değişecek. Kendini şişkin, patlayacak gibi huzursuz hissedeceğin zamanlar yaklaşıyor olabilir. Bu sadece senin yaşadığın bir durum değil, endişelenme! Hamile kadınların en az yarısını etkileyen gebelikte kabızlık sorunu için nedenlerinden, beslenmene, yapabileceğin egzersizlere dair her şeyi senin için derledik!

Hamilelikte Mide Bulantısı İle Başa Çıkma Rehberi

Mide bulantısı! En çok korktuğun şeylerden biri olduğunu tahmin etmek zor değil.

Tabii, şanslı bir hamilelik dönemi geçirip, çok fazla mide bulantısı yaşamayabilirsin.

Ancak o kadar şanslı olmama ihtimaline karşın, gebelikte mide bulantısı ile ilgili bilgileri senin için bir araya getirdik.

Mide bulantısı yaşamana sebep olabilecek nedenleri, ne zaman başladığını, ne zaman biteceğini ve bu semptomla nasıl başa çıkabileceğini öğrenirsen her şey daha kolay olabilir! Hemen rehberi oku ve uygulamaya başla!