Nefes Sanat Merkezi

Nefes Sanat Merkezi

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program Tipi

Atölyeler
Oyun Grupları

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Resim Atölyesi
Ritim – Müzik Atölyeleri
Spor- Gelişimsel Hareket Atölyeleri
Yaratıcılık Atölyesi
Yabancı Dil Atölyesi
Drama Atölyesi
Mutfak Atölyesi
Maket – Uçurtma – Oyuncak Yapımı Atölyeleri
Hikaye – Masal Atölyeleri
Bilim – Fen – Doğa Atölyeleri
Ebru – Seramik Atölyeleri
Zeka Oyunları – Kavram Çalışmaları Atölyeleri

Özellik

Beslenme saati
Anne bebekli grup

Hangi yaş grupları için atölyeleriniz mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hangi yaş grupları için oyun gruplarınız mevcut?

0-1 yaş
1-2 yaş
2-3 yaş

Doğum günü kutlanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Ücretsiz deneme dersiniz var mı?

Evet
Hayır

Hakkında

Nefes Sanat, sunduğu eğitimler yoluyla, sizlere ve çocuklarınıza, yeteneklerinizi geliştirmeyi amaç edindiğiniz sanatsal faaliyetlerde yol göstermek üzere kurulmuş bir merkez. Katılımcıların seçtiği sanat dalını sevdirerek, öğrenme sürecinde gereken motivasyonu sağlamayı amaçlıyor. Böylece öğrencinin aldığı dersleri zorunluluk hissi ile değil; zevk aldığı ve başarı sağlayacağı bir sanat uğraşı olarak görmesi sağlanıyor. Pedagoji eğitimi almış, tecrübeli öğretim kadrosu eşliğinde, öğrencilerle doğru iletişim kuruluyor. Her branş için uygun ve güncel metodlar takip edilerek eğitim veriliyor.

Okul çağı öğrencileri için piyano, keman, flüt, gitar (elektro, klasik, bass), viyolonsel, dans (zumba, modern, caz), yaratıcı drama, resim, ritim, vokal dersleri yapılıyor.

Okul öncesi (6 yaşa kadar) çocuklar için piyano dersleri yapılıyor. Eğitim evde başlar ve çocuğunuzun piyanisti olun düşüncesi ile oluşturulan programda, anne-baba’nın piyano eğitimi alması ve bu çalışmaları evde çocukları ile aktivite olarak uygulaması sağlanıyor. Evde bu aktiviteleri düzenli yapabilen çocuklar, enstruman derslerine başladıkları zaman kendi yaşıtlarına göre çok daha hızlı ve zevkle öğrendiği gözlenir.

Kısacası Nefes Sanat Merkezi; çocuklar, gençler ve yetişkinler için sunduğu atölyelerle sanatı sevdiriyor.

Nefes Sanat Merkezinde 2019 Mart ayı itibariyle Sibel Erdinç eğitmenliğinde “Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Atölyesi” başlıyor.

P4C çocuklara felsefe yapmayı öğreten bir pedagoji. İçinde felsefi bir sorun barındıran hikayeler ile cesaret, adalet, iyilik, mutluluk, özgürlük, sevgi gibi felsefi kavramlar, kolaylaştırıcının rehberliğiyle konuşuluyor. Bu atölye çocukların; eleştirel, yaratıcı, özenli düşünmesini, dinleme, iyi soru sorma, itiraz geliştirme, nedenleri gerekçelendirme, sorun çözme becerilerini geliştirmesini, konuşma ve tartışma kültürünü öğrenmesini, kendisini ifade etme, dünyayla ilişkileri üzerine düşünme ve düşündüklerini dile getirme fırsatı sağlar. 24 Mart' ta başlayan atölyeler sekiz hafta süreyle uygulanacak. 7-9 yaş grubu için 11.30-12.20; 10-12 yaş grubu için 13.00-14.00 saatleri arası atölyelere katılım sağlanabilir.

Nefes Sanat Merkezinde ayrıca Çocuk Yogası da bulunuyor. Çocuk Yogası, Klasik Yoga duruşlarının çocukların fizik özelliklerine uygun hale getirildiği hareketlerden oluşuyor. Çocuk yogası eğlenceli bir yolla çocuklara disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusu aşılıyor. Çocuk yogası bireysel ve eşli egzersizlerden oluşuyor. Çocuklar yoga ile öncelikle doğru nefes almayı öğreniyorlar. Esneklik ve enerji kazanıyorlar; hayal güçlerini kullanarak enerjilerini doğru yöne yöneltiyorlar. Nefes Sanat Merkezi çocuk yogası çalışmalarında eğlenceli yoga duruşlarının ve nefes çalışmalarının yanında oyunlara ve hikayelere de yer veriliyor. Çocuklar hem eğleniyor hem de esneklik, güç ve konsantrasyon hızı kazanıyorlar.

Çocuğunuzun ilgi alanına uygun branş ve detayları hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz!

İletişim

Tatlısu Mahallesi Elalmış Caddesi No: 54 5-6 Ümraniye İstanbul