Atölye Pixiu

Atölye Pixiu

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program Tipi

Atölyeler
Oyun Grupları

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Resim Atölyesi
Ritim – Müzik Atölyeleri
Spor- Gelişimsel Hareket Atölyeleri
Yaratıcılık Atölyesi
Yabancı Dil Atölyesi
Drama Atölyesi
Mutfak Atölyesi
Maket – Uçurtma – Oyuncak Yapımı Atölyeleri
Hikaye – Masal Atölyeleri
Bilim – Fen – Doğa Atölyeleri
Ebru – Seramik Atölyeleri
Zeka Oyunları – Kavram Çalışmaları Atölyeleri

Özellik

Beslenme saati
Anne bebekli grup

Hangi yaş grupları için atölyeleriniz mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hangi yaş grupları için oyun gruplarınız mevcut?

0-1 yaş
1-2 yaş
2-3 yaş

Doğum günü kutlanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Ücretsiz deneme dersiniz var mı?

Evet
Hayır

Hakkında

Atölye Pixiu bir anne-çocuk cafe ve atölye! Hem annelerin hem de çocukların keyif alacağı bir mekan. Öncelikli hedefi çocukların oyun ihtiyacı ve annelerin de kendilerine küçük de olsa bir mola verebilmesi.

Okulla birlikte çocukların oyun zamanlarında ister istemez bir azalma oluyor, halbuki onların oyuna çok ihtiyacı var. Bu yüzden de okuldan sonra da gidebilecekleri, enerjilerini atabilecekleri, gün içerisindeki stresten arınabilecekleri, kendilerini oyunun tatlı yorgunluğuna bırakabilecekleri bir mekan düşünülmüş. Anneler de bu sırada kitap okuyabilsin, sohbet edebilsin, ihtiyaçlarını karşılayabilsin, hatta en azından soğutmadan çay kahve içebilsinler diye planlanmış.

Atölye Pixiu; serbest oyun zamanları için gün içinde de uygun olan bir mekan. Çocuklar, öğretmen eşliğinde dilediğince oyun oynarken anneler de cafede kurabiye, çay-kahve eşliğinde sohbet edip keyifli vakit geçirebiliyor.

*Atölye Pixiu'da hangi atölyeler hangi yaş grubu çocuklarına uygun? *

Atölye Pixiu'da 14 aydan başlayarak 14 yaşa kadar çeşitli yaş grupları için atölyeler var. Sanat ve oyun atölyeleri 14-18 ay, 18-24 ay ve 2-3 yaşlara yönelik yapılıyor. Bu atölyelerde amaçlanan hem çocukların yaşıtlarıyla sosyalleşmesi hem de gelişimlerini destekleyecek çeşitli çalışmalar yapılması. Tabii kendi yapacakları keşifler ve yaratıcı deneyimleri çok daha değerli!

Aynı zamanda 3-6 yaş için de yaratıcı sanat atölyesi ve wood-art atölyesi var. 4-6 yaş grubu için yaratıcı drama, 3-5 yaş grubu için ingilizce çocuk yogası, 3-4 yaş grubu için jimnastik, 7-10 yaş grubu için resim atölyesi ve 10-14 yaş grubu için heykel atölyesi düzenleniyor.  

Çok yakında İngilizce ve müzik atölyelerine çok yakında başlanması da hedefleniyor.

Cumartesi günleri de farklı alanlarda tek seferlik atölyeler mevcut. Pazar günleri ise doğumgünü organizasyonlarına ayrılmış durumda.  

*Anneler için hangi atölyeler mevcut?*

Anneler için; seramik boyama, ahşap boyama atölyelerimiz ve yoga var. Annelere bu atölyelere çocukları ile de gelebiliyorlar. Çocuklar oynarken anneler hobilerine ve kendilerine rahatlıkla zaman ayırabilirler. Ya da anneler grup olarak gelip çocukları için atölye isteyebilir veya çocuklar oyundayken kendilerine sohbet ortamı yaratabilirler.  

Kısacası; Atölye Pixiu çocukların hem mutlu hem dingin hissedecekleri, aynı zamanda kendilerini gerçekleştirebilecekleri ve ceplerine güzel anılar doldurabilecekleri, anneler için de nefes alabilecekleri, küçük bir mola yapıp kendilerini dinleyecekleri bir mekan!

Atölye Pixiu'nun kurucusu Aylin Doğan Ömür kimdir?

Çanakkale Gelibolu'da doğup büyüyen Aylin Doğan Ömür, kendini bildi bileli çocukları çok seven ve onlarla iletişimi hep iyi olan bir okul öncesi öğretmeni ve bir anne.

Çocukken eve gelen misafirlere babasının "Siz çocukları Aylin'e bırakın, çok eğlenirler" sözlerini dün gibi hatırlıyor. Haliyle üniversitede okul öncesi öğretmenliğini seçmesi kimseyi şaşırtmamış. Çocuk gelişimi ve psikolojisi içinde olan her dersini büyük bir keyifle dinlemiş. Üniversitede kalmasını isteyen öğretmenleri onu gururlandırsa da çocuklarla olmalı seçmiş. Mesleğine başladıktan sonra yüksek lisansını tamamlamış. İdealist bir kişiliği olduğu için hep daha iyisini yapmak istemiş. Anne ve babaların ona hayatlarındaki en kıymetliyi emanet ettiklerinin farkında olduğundan geriye dönüp baktığında vicdanının rahat olması onu mutlu ediyor.

Kızı dünyaya geldikten sonra mesleğine ara vermiş ve 3 senenin sonunda çocuklarla olmak, onlara keyifli ve kaliteli anlar yaşatmak hayaliyle geri dönmüş.

İletişim

Göktürk Merkez Mahallesi Çamlık Caddesi Manolya Sokak No:3 Eyüp İstanbul