Mutlu ve Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yenidoğan Bebeğin İhtiyaçları Neler?

Yenidoğan bebeğinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelişim süreci yaşaması için nelere ihtiyacı olduğunu biliyor musun? Bu ihtiyaçlar arasında sağlık, fiziksel rahatlık ve huzuru da barındıran birçok konu var. Hadi bakalım neymiş bu yenidoğan bebek ihtiyaçları?

1- Sağlıklı bir cilt!

Yenidoğan bebeğinin cildinin ne kadar hassas olduğunu biliyorsun. Bu nedenle minik yavrunun cilt sağlığı için büyük özen göstermen gerekiyor. Çünkü tahriş olmuş, gerilmiş, kaşıntılı ve acılı bir ciltle bebeğinin huzurlu olabilmesi çok zor!

Bebeğinin hassas cildi dış etkenlerden kolayca etkilenebilir ve kuruma problemi ile karşılaşabilir. Cilt kuruluğu da egzama gibi ciddi sorunlara zemin hazırlayabilir. Bu yüzden bebeğinin cildini nemlendirmeni, diğer cilt problemlerinde de olduğu gibi tahrişe neden olabilecek ürünleri kullanmamanı, en az bebeğinin cildi kadar yumuşak ürünleri seçmeni öneririz.

2- Kaliteli bir uyku!

Yenidoğan bebeğinin en sık gerçekleştireceği faaliyet uyku olacak. Uyku, bebeğinin gelişimi için en önemli şey. Bu yüzden yenidoğan bir bebek gününün yaklaşık 18 saatini uyuyarak geçiriyor! Hal böyleyken huzurlu bir uyku çekmesi daha da büyük önem taşıyor. Bu yüzden;

 • Uyku alanının sade ve konforlu,
 • Vücuduna temas eden ve beşiğinin içerisindeki tüm malzemelerin yumuşacık,
 • Altının temiz, kuru ve rahat olması gerekir.

Bu 3 unsuru düzenlediğin takdirde bebeğinin uykuları daha huzurlu ve kaliteli hale gelecektir.

3- Alerjiden korunma!

Bebeğinin cildi doğduğu ilk günlerde dış etkenlere karşı tamamen savunmasız ve yabancı olduğu için bazı maddelere karşı kolayca alerji geliştirebiliyor. Bu yüzden cildiyle temas edecek olan ürünlerin dermatolojik olarak test edilmiş ve hipoalerjenik olmasına dikkat etmeni öneririz.

4- Huzurlu bir ortam!

Bebeğin anne karnında çok huzurlu ve mutluydu. Dünyaya geldiğinde de bu huzurlu ortamı arayacak. Bu yüzden;

 • Bulunduğu ortamın ferahlığı,
 • Yatağının rahatlığı,
 • Odanın sıcaklığı,
 • Oda içerisinde yoğun ışık, ses gibi uyaranlar olmaması çok önemli.

Bu sayede bebeğin mis gibi bir uyku çekerek sağlıklı gelişimi için mükemmel adımlar atmış olur.

4- Sevgi!

Bebeğin ilk günlerinde kimseyi tanımıyor, kimseyi görmüyor sadece uyuyor ve besleniyor sanıyorsun ama aslında bir özelliği daha var. O da sevgiyi hissetmek! Özellikle annesinden gelen sevgiyi, sıcaklığı, huzuru kalbinin en derinlerinde hissedip mutlu oluyor, buna inan! Yumuşacık dokunuşlar, onunla yapacağın küçük, sevgi dolu sesinle söyleyeceğin ninniler ve ihtiyacının olduğu her anda yanında olduğunu göstermen onu dünyanın en mutlu bebeği yapacak. Artık ona sevgini göstermen için daha fazla sebebin var!

5- Güven!

Bebeğine onun yanında olduğunu hissettirmen ve güvende olduğunu anlaması çok önemli. Sen bebeğine bu kadar özen gösteriyorken onun için kullanacağın bakım ürünlerinin de güvenli olması gerekmez mi? Senin dokunuşların kadar yumuşak, senin kadar özenli, senin kadar titiz olan ürünler her zaman ilk tercihin olmalı!

Bu sebeple özellikle bebeğinin cildi ile temas halinde bulunan ürünleri seçerken içeriğinden üretim sürecindeki hijyen standartlarına kadar birçok faktöre dikkat etmeni öneririz.

Bebeğinin temizliğinde büyük bir yer kaplayan ıslak mendiller de onun cilt sağlığı ve 0-6 ay dönemindeki sağlıklı gelişimi için önemli ürünlerden bir tanesi. Bahsettiğimiz tüm bu özellikleri sağlayan bir ıslak mendil arıyorsan, sana yenidoğan bebeklerin narin cildine uygun olacak şekilde kapalı ve özel bir hatta üretilen Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil’i önerebiliriz.

uni baby satin al

Gel bu ürünün güven verici özelliklerine bir göz atalım.

 • Türkiye’nin doğallığı Etko Cosmos onaylı ilk ve tek ıslak mendili.
 • %100 doğal kaynaklı liflerden üretilmiş.
 • Organik pamuk kullanılmış, bu sayede yumuşacık bir yapısı var.
 • pH değeri, cildi ile uyumlu.
 • Paraben, parfüm, boya, etil alkol, SLES, SLS, sentetik lif içermiyor.
 • GMP (İyi İmalat Uygulamaları) sertifikasına sahip.
 • Bebeklerin el, yüz ve bez bölgesi temizliğinde kullanılabilir.
 • Hipoalerjenik ve dermatolojik olarak test edilmiş.

Tüm bu özellikleriyle Türkiye’nin 1 numaralı ıslak mendili olan ve doğallığı onaylı annelerin en güvendiği, bebeklerin mutluluğu ve yüzlerinde oluşacak bir gülümseme için bu özellikleri taşıyan Uni Baby Yenidoğan Islak Mendil’i kullanmaya tabii ki de değer!