Bebek sağlığı

6 Soruda Bebeklerde Gıda Alerjileri Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

Gıda alerjileri bebeğinde huzursuzluklara, solunum ve bağırsak sorunlarına sebep olabilir. Zamanında tespit edilmemesi ise, bebeğin için büyüme ve davranış bozukluklarına yol açar Bu riskleri önlemek için gıda alerjisine karşı tetikte olman ve bebeklerde gıda alerjisi belirtilerini, nasıl tespit edildiğini ve tedavisini bilmen yararlı olabilir. Bu yüzden bebeklerde gıda alerjileri ile ilgili en temel bilgileri paylaştığımız bu yazımızı okumanı öneririz.

Bebeklerde Vitamin Kullanımı Hakkında Merak Ettiğin 12 Soru ve Cevabı!

En çok merak ettiğin konulardan birinin bebeğin için vitamin desteği olduğunu düşünüyoruz. Bebeğinin vitamin desteğine ihtiyacı var mı? Hangi vitamine ne zaman başlamak lazım? Bebeklerde vitamin eksiklikleri belirtileri neler? Bebekler için gerekli vitaminlerle ilgili başlıca bilgileri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ezgi Yılmaz'dan aldık.

7 Soruda Bebeklerde Burun Tıkanıklığı ve Grip Hakkında İşini Kolaylaştıracak İpuçları!

Bir bebeğin burnunun tıkalı olması onu en çok rahatsız eden şeylerden biridir. Sadece nefes almasını zorlaştırmaz aynı zamanda beslenme ve uyku düzenini de bozar. Peki, bebeklerin burnu neden tıkanır? Bebeklerde burun tıkanıklığı ile görülen diğer hastalıklar nelerdir? Bebeklerde burun tıkanıklığı nasıl geçer? Tüm cevapları yazımızda bulabilirsin!

7 Maddede Bebek Kakası ve Bebeklerde Kabızlıkla Başa Çıkma Rehberi!

Anne baba olanların ilk öğrendiği şeylerden biri bebeğin dışkı özellikleri ve dışkı sayısının genel sağlığı ile ilgili bir şeyler anlattığıdır. Bu yüzden özellikle ilk zamanlarında bebeğin bezi dikkatle incelenir, kaka rengine, kakada kan ya da mukus olup olmadığında bakılır. Bebeğin kaka yapmaması başlı başına bir üzüntü sebebiyken çok kaka yapması da endişe verici olabilir. Bebeğin kakasının yeşil olması ne anlama gelir, bir günde kaç kez kaka yapması normaldir, kakasını yapamayan bebeğe ne yapılır? Hepsinin cevabını bu yazımızda bulabilirsin!

Ateş Ölçerler ve Çocuklarda Ateş Ölçme Teknikleri Hakkında Bilmek İstediğin Her Şey!

Eğer bir anneysen bebeklerin ateşlenmesi ile ilgili birçok soru aklına takılmış olabilir. Peki ya bebek ateş ölçerler! Bebeğin ateşlendiğinde hangi tip ateş ölçeri kullanman daha doğru olur? Yeni nesil ateş ölçerleri kullanmak kolay mı? Dijital bir ateş ölçer mi tercih etmelisin yoksa kızılötesi mi? Ateş ölçerler ve kullanımları konusunda aklın karışıksa yazımızı hemen okumaya başla!

7 Maddede Bebeklerde ve Çocuklarda Ateş Hakkında Aklına Takılan Tüm Sorular!

Bebeğinin vücut ısısı her zamankinden daha yüksek olduğunda, ne yapacağını şaşırıyor musun? Hemen bir ateş ölçer ya da ateş düşürücü mü bulmaya çalışıyorsun? Bebeğinin ateşini nasıl ölçmen gerektiğini ya da ateşini düşürmek için ne yapman gerektiğini biliyor musun? Ateş pek çok ebeveyn gibi seni de endişelendiriyorsa ateşten korkma ve bebeklerde ateş ile ilgili bilgiler için bu yazımızı dikkatlice oku!