Bebek özel günler

Kırk Uçurma Sepetine Ne Konur: Olmazsa Olmaz 7 Şey!

Kırk Uçurma Sepetine Ne Konur: Olmazsa Olmaz 7 Şey!

Kırk uçurma sepeti nedir, bu sepete neler konur, konan şeylerin anlamları nelerdir, kafana göre bir sepet hazırlayabilir misin? Hazırsan kırk uçurma sepeti ile ilgili kafandaki deli soruları açıklığa kavuşturalım.

Kırk Uçurma Nedir, Nasıl Yapılır?

Kırk Uçurma Nedir, Nasıl Yapılır?

Kırk uçurma bebeğin kırkı çıktıktan sonra yapılan küçük seremoniye verilen isim. Ama nedir bu işin aslı? Kırk uçurma dini bir gelenek midir, neden yapılır, neler yapılır? Kırk çıkarma töreniyle ilgili aklına takılanları yanıtlıyoruz.

Diş Buğdayı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Diş Buğdayı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Arkadaşlarının arasında daha önce diş buğdayı partisi yapmış olan varsa diş buğdayının ne olduğunu biliyor olabilirsin. Ama daha önce hiç diş buğdayı partisine gitmediysen, ‘’Diş buğdayı da ne?!’’ diyor olma ihtimalin çok yüksek. Batı icadı mıdır, para tuzağı mıdır, nedir bu diş buğdayı diyenler için diş buğdayı geleneği nedir, anlatıyoruz.

Diş Buğdayı Konsepti Yaratmak için 7 Öneri

Diş Buğdayı Konsepti Yaratmak için 7 Öneri

Tebrikler! Demek minik canavar artık ısırabilmeye başladı. Bu tatlı haberi dostlarınla kutlamak için diş buğdayı partisi düzenlemek istiyorsan doğru yerdesin. Bu yazımızda, evde düzenleyeceğin diş buğdayı partisini 7 adımda nasıl hazırlayabileceğini anlatıyoruz.

Diş Buğdayı İkramlıkları için Lezzetli 7 Tavsiye!

Diş Buğdayı İkramlıkları için Lezzetli 7 Tavsiye!

Diş buğdayını hazırladıktan sonra, bir de diş buğdayı masanda sunacağın diş buğdayı ikramları hazırlaman gerekiyor. Doğum günü partilerinden farklı olarak, diş buğdayı partisinde ikramlıklar daha çok gün havasında hazırlanıyor. Poğaçalar, börekler, yöresel lezzetler, kısırlar, salatalar... Diş buğdayı menüsünü tamamen kendi zevklerine göre hazırlayabilirsin. Sana fikir vermesi için tatlısıyla, tuzlusuyla, salatasıyla örnek bir diş buğdayı menüsü hazırladık.

Ama örnek diş buğdayı menüsüne geçmeden önce, bir diş buğdayı masasının olmazsa olmazlarından olan diş buğdayı pastası ve diş buğdayı kurabiyelerinden de bahsetmeliyiz.

Diş Buğdayı Hediyeleri için 10 Öneri!

Diş Buğdayı Hediyeleri için 10 Öneri!

Hem seni zor zamanlarında hiç yalnız bırakmadıkları hem de bebeğine çeşit çeşit hediyeler getirdikleri için misafirlerine teşekkür etmek istersen, diş buğdayı hediyeliklerine bakmak isteyebilirsin. Seni saatler sürecek bir internet araştırmasından kurtarmak için en çok tercih edilen diş buğdayı misafir hediyelerini derledik.