Bebek Gelişim & Davranışlar

3 Soruda Çocuğunla Kaliteli Zaman Geçirmek ve Kaliteli Zaman Etkinlikleri!

Değişen yaşam koşulları ile birlikte bazı kavramlar çok önemli hale geliyor. İşte bu kavramlardan biri “kaliteli zaman!” Çocuğuna gerekli olan ilgi ve sevgiyi gösterirken, çocuğumla nasıl kaliteli zaman geçirebilirim diye düşünüyorsan, bu yazı tam sana göre!

9 Soruda Bebeklerde Diş Sağlığı ve Diş Bakımı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Anneysen TV videolarından da tanıdığınız sunucumuz Ortodontist Dr. Nejla Ertekin'le bebeklerde diş bakımı ve diş sağlığı hakkında en çok merak ettiklerinizi konuştuk. Bu kez biz onu Fenerbahçe'deki Swisstanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde ziyarete gittik ve sorularımızı sizin için sorduk!

8 Soruda Bebeklerde Diş Çıkarma Dönemi Hakkında Merak Ettiğin Her Şey!

Bebeğin ilk dişlerini çıkarmaya başladı! Şimdi ne yapman lazım? Aklında dönen soruları Pedodontist Dr. Begüm Gök Çoban'a sorduk, bebeklerde diş çıkarma hakkında tüm merak ettiklerini senin için yanıtladı!

Bebeğin Beyin Gelişimini Desteklemek İçin Zengin Uyaran Çeşitliliği Nasıl Sağlanır?

Bebeklerinin beyin gelişimini desteklemek isteyen anne babaların yapabileceği pek çok aktivite var. Onlara zenginleştirilmiş farklı tecrübeler yaşatmak, keşfetmelerini sağlamak bunların içerisinde en kıymetlileri! Peki, her gün bebeğine uyaran çeşitliliğini nasıl sağlayabilir, zenginleştirilmiş ortamları nasıl bulabilirsin? Cevaplar yazımızda!

Diş Çıkarma Döneminde Bebeğin Nasıl Beslenmeli?

Son günlerde bebeğin huzursuz mu? Ellerini ısırıp kulaklarını çekiştirmeye mi başladı? Uyku düzeni birdenbire bozuldu mu? Peki ya iştahı? Yemek yemek istemiyor, hatta yemeği görünce ağlamaya mı başlıyor? Büyük ihtimalle bebeğin diş çıkarıyor! Sakın üzerine varma ve yazımızı oku. Bakalım diş çıkarma döneminde beslenme nasıl olmalıymış?