Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör

Bebeğim oturamıyor

Kızım 4 gün sonra 13 aylık olacak fakat hala desteksiz oturamıyor 6.5 aylık doğdu doğum kilosu 1300 gram 3 ayrı çocuk doktoruna götürdüm erken doğumdan olabileceğini söylediler çok kafama takıyorum bu... devamı

Bebeğimin boyı kilosu

Merhaba Bebeğim 37. Haftada 46 cm ce 2750 34 cn baş çevresiyle doğdu suan tam 16 aylık 78 cm 10 kilo ve 47 cm baş cevresi var hiç mama vermedim ilk 6 ay emdi yemeside gayet iyi bıngıldağı kapanmak üz... devamı

Kızım kilo almıyo

3 aylık kızım var 3.065 kg doğdu şimdi 4.645 kg zayıfmı ne yapmalıyım... devamı

Otizmli Çocuğun Konuşma Potansiyeli ve Tuvalet Eğitimi!

Son dönemlerde yapılan bilimsel araştırmalar ile otizm tanısı konan çocukların ‘’4 yaşından sonra da konuşmayı öğrenebilecekleri’’ anlaşıldı. Peki, otizmli çocuğunun konuşmayı öğrenmesi ve iletişim kurmaya açık olmasını sağlamak için neler yapabilirsin? Bu süreçte tuvalet eğitimini nasıl verebilirsin? Bu yazıda Özel Derin Eğitim ve Çocuk Rehabilitasyon Merkezi uygulayabileceğin 7 yöntemi ve tuvalet eğitimine dair önerilerini açıkladı.

Otizmde Erken Tanının Önemi

Bebeğinin doğuştan mevcut bir farklılığı teşhis edilmemiş olabilir, ancak bebeğinin gelişimini ve davranışlarını gözlemlemen, teşhisin erken konulmasını kolaylaştırır. Böylece, gerçekten bir sorun olduğu durumda, olumsuz etkilerin en aza indirilmesine katkı sağlamış olursun. Otizmin ne olduğunu, nasıl ortaya çıktığını ve belirtilerini öğrenmek için sizi Özel Derin Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yönlendiriyoruz.

Hafta Hafta Hamilelik

Tebrikler, hayatının en heyecan verici ve mucizevi dönemine hoş geldin! Muhtemelen şimdiden hamile gibi hissetmeye başladın. Haftalar geçtikçe vücudundaki değişiklikleri de göreceksin. Hafta hafta hamilelik bölümünde neler göreceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

Görüntüle

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.