3-6 Yaş Çocuk Makaleleri

9 Maddede Oyun Terapisi Hakkında Merak Ettiğin Her Şey

9 Maddede Oyun Terapisi Hakkında Merak Ettiğin Her Şey

Çocuklar kendilerini en iyi oyun oynarken ifade edebiliyorlar. Dolayısıyla uzmanlar bu yeteneği kullanarak, onların ihtiyaçlarını ifade edebilmeleri ve duygusal problemlerini aşabilmeleri için oyun terapisi denilen bir yöntem bulmuşlar. Biz de sana bu terapi yöntemi hakkında ne var ne yok anlattık, hadi başlayalım.

Her Çocuğun Bir Oyuncak Ayıya Sahip Olması için 8 Neden

Her Çocuğun Bir Oyuncak Ayıya Sahip Olması için 8 Neden

Çocukların oyun dönemini en verimli şekilde geçirmeleri çok önemli. Bu nedenle henüz küçükken ve eğlenmek için çokça vakti varken, çocuğunun oyuna bol bol vakit ayırmasını sağlamalısın.

Gelişen teknolojiyle beraber artık oyuncaklar çok çeşitlendi. Artık neredeyse her çocuğun elinde telefon ve tablet var. Tabii ki uygun yaş ve saat kontrolünde olduktan sonra buna sözümüz yok. Ama şimdi sana tüm bunların ötesinde zamana meydan okuyan bir şeyden söz edeceğiz: Oyuncak ayılar!

Her ne kadar tüm oyuncaklar çeşitlenip inanılmaz oyuncaklar üretilse de, oyuncak ayıların gördüğü ilgi ve onlara duyulan sevgi asla bitmiyor. Öyle görünüyor ki bitmeyecek de. Peki, nedir bu oyuncak ayıları bu kadar sevdiren şey? Neden çocukların oyuncak ayısı olmalı? Hadi birazcık bunlardan konuşalım.

Hangisini Alsam Diyenler İçin Tüm Yönleriyle Çocuk Oyuncakları

Hangisini Alsam Diyenler İçin Tüm Yönleriyle Çocuk Oyuncakları

Çocuk oyuncakları, uçsuz bucaksız bir evren. Eğiticisi, zeka geliştireni, eğlencelisi derken seçmek o kadar zor ki seni çok iyi anlıyoruz. 3 ila 6 yaşlındaki çocuğu için en iyisini isteyen anneler için miniklerin yaş gruplarına özel tavsiyelerimizle en eğitici ve eğlenceli, zeka geliştiren tüm oyuncakları burada topladık.

Çocuğunun Zihinsel Kapasitesini Geliştirecek Zeka Oyuncakları

Çocuğunun Zihinsel Kapasitesini Geliştirecek Zeka Oyuncakları

Çocuğuna mantık ve akıl yürütme, problem çözme, strateji oluşturma, el becerilerini ve yaratıcılığını geliştirme gibi yetenekleri kazandıracak oyunlar oynatarak onun gelişimine büyük katkı sağlamak elinde.

"Çocuğunun zihinsel gelişimi için ne tür zeka oyuncaklarından faydalanman gerek?", "Hangi oyuncak hangi yaş dönemi için daha uygun?" gibi soruların cevapları ile küçük pıtırcığını mutlu et.

O Bir Klasik: Tüm Faydaları ve Çeşitleriyle Lego Oyuncaklar

O Bir Klasik: Tüm Faydaları ve Çeşitleriyle Lego Oyuncaklar

Lego oyuncaklara yalnızca çocuklar değil; hepimiz bayılıyoruz. Bu bayıldığımız oyuncakların, keyifli vakit geçirtmesinin dışında o kadar çok faydası da var ki! Her çocuklu eve Lego oyuncak şart, bizden söylemesi. Üstelik her yaş grubuna uygun tasarımları da var.

Biz senin için hem yaş gruplarına göre lego setlerini inceledik hem de Lego'ların yararlarından bahsettik. Artık gerisi sende.

Doğru Yaşta Doğru Seçim: 3 Yaş Oyuncak Örnekleri

Doğru Yaşta Doğru Seçim: 3 Yaş Oyuncak Örnekleri

3 yaşındaki bir çocuğun oyun ve oyuncak algısı değişir. Bu dönemde çocukların el becerileri artar ve rol yapma yetenekleri gelişir. Bu sayede de toplumdaki farklı sosyal kimlikleri öğrenirler, kendilerini tanırlar ve sınır kavramıyla tanışırlar. Kendilerini başkalarından ayıran özelliklerinin farkına varırlar.

Bu süreçte çocuğunu zekasını geliştirecek oyunlarla destekleyebilirsin. Ona oyun oynaması için alan yaratman ve vaktini, eğlenmesini sağlayan eğitici oyunlarla geçirmesini sağlaman çok önemli. Ne tür oyuncaklar seçmen gerektiği konusunda sana fikir verebilecek 3 yaş oyuncak örneklerinden bir liste hazırladık. İşte çocuğunu hem eğlendirecek hem de zekasını geliştirecek oyuncaklar!