Haftanın Süper Eğlenceli, Aşırı Faydalı Çocuk Etkinlikleri (8-15 Şubat)

8-15 Şubat arasında çocuğun için değerlendirebileceğin birbirinden eğlenceli çocuk etkinlikleri bu yazıda! Hafta sonu etkinlik programına bunları muhakkak al!

İstanbul’daki Çocuk Etkinlikleri

1- Goril (9 Şubat)

İngiltere’de “En İyi 10 Çocuk Kitabı” arasına seçilmiş olan Anthony Browne’un eseri Goril, bir kukla oyunu olarak çocuğunun karşına çıkıyor. Gorilleri çok seven bir kız çocuğu olan Hannah’ın iç ısıtan hikayesinin işlendiği bu çocuk tiyatrosu, minik yavrun için çok keyifli bir hafta sonu etkinliği olacak!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatro Akbank Sanat 2+ 11:30 8 TL

2- Oyuncak Heykel Atölyesi (9 Şubat)

Çocuğunun motor becerileri gelişsin, yaratıcılığı ortaya çıksın ve kendi ürettikleriyle doyasıya eğlensin ister misin? O zaman bu çocuk atölyesi tam miniğine göre! Bu atölyede çocuğun hayallerindeki oyuncakları heykellere dönüştürecek ve daha sonra bu heykellerle istediği gibi oynayabilecek!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Akbank Sanat 7-14 13:00 15 TL

3- Rengarenk Kupalar (9 Şubat)

El becerilerini geliştiren ve çizime olan yeteneğini ortaya çıkaracak çocuk aktiviteleri arıyorsan, bu etkinlik çok hoşuna gidecek! Çocuğun bu etkinlikte porselen kupaların üzerine çizimler yapacak, yazılar yazacak ve karbon kopyalama kağıtları ile istediği şekilleri bardağın üzerine işleyebilecek.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Akbank Sanat 6-14 13:00 15 TL

4- Canım Kardeşim Müzikali (10 Şubat)

Canım Kardeşim, çok hareketli bir çocuk müzikali! Çocuğun bu etkinlikte hem dans edecek hem de birbirinden eğlenceli şarkılara eşlik edecek.

Müzikalin konusu ise şöyle:

Galip Bey ve eşi Nazlı Hanım, kızları Mine ve Müge’nin bütün gün bilgisayar başında oturmalarına çok üzülürler ve kızlarını eğlendirmek için bir yol bulurlar. Kendi gençlik yıllarına dönüp, Barış Manço şarkılarıyla onlara çok eğlenceli bir gün hazırlarlar. Mine ve Müge böylece ailelerinin geçmiş günlerine dönerler.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk müzikali Akasya Kültür Sanat 2+ 13:00 50 TL

5- Zaman Elimizde Fotoğraf Makinesi (10 Şubat)

Bu çocuk atölyesinde minik kuzun zamanı durdurma makinesi olarak bilinen fotoğraf makinelerinin nasıl çalıştığını öğrenecek. Bu sistemi öğrendikten sonra karton, kapak gibi geri dönüşüm malzemelerini kullanarak kendi fotoğraf makinesini yapacak! Hem yaratıcılığı geliştiren hem de keyifli zaman geçirmeyi sağlayan bu hafta sonu etkinliğine göz atmalısın.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Pera Müzesi 4-6 13:00 45 TL

• Kontenjan 10 kişi ile sınırlı, bu yüzden rezervasyon yaptırmalısın. • Atölyeler 2 saat sürüyor.

6- Küçük Kara Balık (13 Şubat)

İranlı yazar Samed Behrengi’nin dünyaca ünlü eseri Küçük Kara Balık, bir çocuk tiyatrosu olarak karşında!

Bir derede yaşayan ve farklı denizleri çok merak eden Küçük Kara Balık, hayallerini gerçekleştirmek için yola çıkar. Yol boyunca karşısına çıkan birbirinden farklı maceraları aşıp amacına ulaşan Küçük Kara Balık’ın hikayesini çocuğun çok sevecek!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Kozyatağı Kültür Merkezi 2+ 11:00 23.50 TL

Ankara’daki Çocuk Etkinlikleri

7- Mutlu Kelebek (10 Şubat)

Çocuğuna hafta sonu etkinlikleri arayan Ankaralı bir anneysen, bu tiyatro oyunu tam sana göre! Oyunun konusu şöyle;

Ressam Haluk, komşusunun kızı Ayşe’nin doğum günü için bir kelebek resmi çizmeye karar verir. Ama çizdiği kelebeği bir türlü mutlu edemez. Kelebek mutsuz oldukça Ayşe de mutsuz olur. Peki Harun kelebek ve Ayşe’yi nasıl mutlu edecekti?

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Tiyatro Tempo 3-9 13:00 28 TL

8- Bubble Show-Burhan Süslü (15 Şubat)

Ankara’nın en sevilen edilen eğlence merkezlerinden biri olan ve çocuk gösterilerine ev sahipliği yapan MaMePa Family Club’da bu hafta sonu harika bir şov var. Çocuğun, devasa köpük balonlarıyla birbirinden etkileyici şovlara tanık olacağı bu etkinliğe bayılacak!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk gösterisi MaMePa Family Club 4+ 14:00 25 TL

İzmir’deki Çocuk Etkinlikleri

9- Rafadan Tayfa Her Notadan Müzikli Gösteri (9 Şubat)

Çocukların en sevdiği çizgi filmlerden biri olan Rafadan Tayfa, müzikal tadında bir gösteri ile minik kuzunun karşısında!

Bu gösteride Ankaralı Ozan, yeni kasedinde söylemek üzere Rafadan Tayfa’dan bir şarkı ister. Ekibimiz de bu zamana kadar gösterilerinde ve bölümlerinde söyledikleri tüm şarkıları seslendirerek seyirci ile birlikte seçmeye çalışırlar. Oldukça interaktif bu oyun, hafta sonu çocuk etkinlikleri arayan İzmirli annelere ilaç gibi gelecek!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk müzikali İzmir AKM Yunus Emre Salonu 3+ 13:00-15:00 45 TL

10- Alice Harikalar Diyarında (10 Şubat)

Dünyaca ünlü bir roman olan Alice Harikalar Diyarında, çocuklar için tiyatro oyunu olarak sergileniyor. Oyunun konusu da şöyle;

Hayalperest bir kız olan Alice, bir tavşan deliğinden geçer ve kendini bambaşka bir dünyada bulur. Bu dünya Alice’in alışkın olduğundan farklı pek çok öğeye sahiptir ve burada başına oldukça tuhaf olaylar gelir. Tüm bunların ardından Alice’in anladığı şey, yetişkinlerin dünyasının çok saçma olduğudur.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Sahne Terminal 5+ 14:00 20 TL