Haftanın Süper Eğlenceli, Aşırı Faydalı Çocuk Etkinlikleri (8-15 Mart)

Bahar yavaş yavaş etkini gösteriyorken minik kuzunun bu havaların tadını çıkarmasını ister misin? Öyleyse 8-15 mart arasındaki en güzel çocuk etkinliklerini görmelisin. Hepsi bu yazıda!

İstanbul’daki çocuk etkinlikleri

1- Gymy Kids İle Jimnastik Atölyesi (8 Mart)

Bu atölyede esnekliğin temelini oluşturan jimnastik ve oyunlar iç içe geçiyor! Çocuğuna spor disiplini ve eğlenceyi harmanlayarak sunacak bu etkinlikte amaç; minik yavruna denge, sağlıklı yaşam gibi özellikleri aşılamak.

Bu spor ve sağlıkla dolu çocuk etkinliğini değerlendirmeni öneririz.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk spor etkinliği Suadiye Miltaş Spor Tesisleri 2-3 16:30 135 TL

Çocuğunun ilgisi varsa bak: Çocuk Spor Merkezleri

2- Sahne Senin: Kuklanı Yarat Oyuna Başla! (9 Mart)

Çocuğunun hayal gücünü destekleyecek harika bir hafta sonu etkinliği ile karşındayız. Bu atölyede çocuğun önce ünlü yönetmen Parajanov’un birbirinden farklı malzemelerle hazırladığı kostümleri, objeleri, maskeleri, film sahnesi taslaklarının olduğu sergiyi gezecek. Ardından bu sergiden aldığı ilhamla bazı geri dönüşüm malzemelerinden bir sahne ve kukla yaratıp, kendi oyununu sergileyecek.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Pera Müzesi 4-6 11:00 45 TL

3- Yaramaz Çocuk Kukla Gösterisi (9 Mart)

Çocuğuna oldukça faydalı mesajlar verecek bu tiyatro oyununu kaçırmamalısın. Oyunun baş karakteri Yaramaz Çocuk; büyüklere saygılı, küçüklere sevgili olmayı; ayrıca okul, öğretmen sevgisini ve dengeli beslenmeyi öğrenecek ve onu izleyen çocuklara öğretecek!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu/Kukla gösterisi Koza Tiyatrosu 3+ 12:00 20 TL

Çocuğunla Birlikte İstanbul'da Gidebileceğin 10 Çocuk Tiyatrosu!

4- Magic Show For Kids (9 Mart)

Merlin Ödüllü ünlü sihirbaz ve algı psikolojisi uzmanı Kubilay QB Tunçer’in katılımı ile gerçekleşecek etkinlikte, çocuğunun yaratıcılığını geliştirecek sihir oyunları sergilenecek. Ayrıca Kubilay Tunçer’in yöneteceği bulmacalar, akıl oyunları ve illüzyonlarla çocuğunun soyut düşünme kabiliyetini geliştirmek hedeflenecek.

Bu çok eğlenceli, eğitici ve sihirli çocuk aktivitesini kaçırmamanı tavsiye ederiz!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk gösterisi Küçük Sahne-UNIQ 3-8 14:00-16:00 60 TL

5- Prof. Pi Show (10 Mart)

Tüm aile katılabileceğiniz, çok etkileyici bir şova hazır mısın? Rüyalardan ilham alan bu sıra dışı ve müzikal havasında geçecek gösteride, farklı koreografiler, akrobasi şovları, steampunk kostümler, özel müzikler bol bol yer alacak. Tüm bunların fantastik bir şekilde sergilendiği bu gösterinin, unutulmayacak bir çocuk aktivitesi olacağına eminiz!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk gösterisi DasDas İstanbul 6+ 17:00 67.50 TL

Hafta Sonu İstanbul Çocuk Eğlence Yerleri Arayan Ailelere 11 İstanbul Lunapark Önerisi!

6- Leonardo Da Vinci ile Müzede Bir Gün (15 Mart)

Çocuklar için etkinlik deyince aklında tiyatro gelenler, bu oyuna bayılacak! Bu oyun, ünlü ressam ve mimar Leonardo Da Vinci'nin sanatından kesitler sunuyor. Bu oyunda, babası müzede bekçi olan Pıtırcık'ın, babasını ziyareti sırasında Mona Lisa tablosunu çalmaya gelen hırsızların konuşmalarını duyması ve bunu önlemek için Leonardo Da Vinci'nin canlanarak Pıtırcık'a yardım etmesi anlatılıyor.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Tiyatro 34 5+ 20:00 34 TL

Ankara’daki çocuk etkinlikleri

7- Harika Kanatlar Müzikali 2 (9 Mart)

Çocuğun için Ankara’daki hafta sonu etkinlikleri arıyorsan bu danslı, müzikli oyunu öneririz. Bu müzikalde kahramanlarımız, kutuplardaki hayvan arkadaşlarıyla birlikte karşılarına çıkan sorunları çözmeye çalışacaklar.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu MEB Şura Salonu 2+ 14:00 33.50 TL

Hafta Sonu Çocukları Mutlu Etmek için Gidilecek En Popüler 10 Ankara Eğlence Parkı!

8- Renklerin Oyunu (10 Mart)

Ankara çocuk tiyatroları bitmiyor! Sıradaki oyunumuzun konusu şöyle;

Sıcak Renkler Ülkesi’nde yaşayan Kırmızı Bey, Sarı Hanım ve çocukları Tonton Turuncu ile Soğuk Renkler Ülkesi’nde ise Yeşil Hanım, Mor Bey ve çocukları Mavi Maviş, birbirilerinden haberleri olmadan yaşarlar. Mavi Maviş bir gün yolunu kaybeder ve sıcak renkler ülkesine gelir. Bu karşılaşmadan sonra iki aile bir araya gelir ve ülkeleri birleştirmeye karar verirler.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Tiyatro Tempo 1-4 11:00 28 TL

İzmir’deki çocuk etkinlikleri

9- Şeker Portakalı (10 Mart)

Jose Mauro De Vasconcelos’un en sevilen kitaplarından biri olan Şeker Portakalı, şimdi çocuklar için tiyatro oyunu oldu. Kitabın kahramanı Zeze’nin, bahçesine diktiği şeker portakalı fidanı ile olan arkadaşlığını anlatan bu oyunda çocuğun, dostluk ve sevginin önemini anlayacak.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu İzmir AKM Yunus Emre Salonu Yaş sınırı yok. 13:00-15:00 39.50 TL

Çocuğu ile Hafta Sonu Keyifli Vakit Geçirmek İsteyen Aileler için 10 İzmir Çocuk Eğlence Merkezi!

10- Oyunda Sınır Yok (10 Mart)

Kukla şovları, müzikler, danslar ile temposu hiç düşmeyen bir oyunla karşındayız. Küçük Kara Balık kitabından ilham alarak yeni ufuklar keşfetmek isteyen Oyun isimli çocuk, bilginin ve kendini geliştirmenin önemini anlatacak. Çocuğuna eğitici hafta sonu aktiviteleri arayan annelere duyurulur!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu İzmir AKM Yunus Emre Salonu Yaş sınırı yok. 13:00-15:00 39.50 TL