Haftanın Süper Eğlenceli, Aşırı Faydalı Çocuk Etkinlikleri (15-22 Şubat)

Çocuğunun birbirinden eğlenceli ve faydalı aktivitelerle kaliteli zaman geçirmesini ister misin? 15-22 Şubat arasındaki en keyifli çocuk etkinlikleri bu yazıda seni bekliyor!

İstanbul’daki Çocuk Etkinlikleri

1- Ailece Mozaik (16 Şubat)

Tüm ailenin bir arada olacağı hafta sonu etkinliği arıyorsan, bu etkinlik tam sana göre! Bu atölyede hep birlikte polimer kilden mozaik parçalarını birleştirip eşsiz resimleri yaratacaksınız. Bakalım senin ve çocuğunun hayalleri bir araya gelince ortaya neler çıkacak?

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Akbank Sanat 4+ 17:30 1 yetişkin+1 çocuk 30 TL
  • Kontenjan 10 çocuk ve 10 yetişkin ile sınırlı. Bu yüzden Akbank Sanat’ı arayarak rezervasyon yaptırman gerek.

Eğer istersen bunlara da bakabilirsin: Çocuk Oyun Grubu ve Atölyesi

2- Renk Deneyleri (16 Şubat)

Çocuğunun renkli bir hafta sonu geçirmesi için ihtiyacı olan her şey bu atölyede! Minik yavrun bu etkinlikte önce Ivan Kliun’un renk deneylerini inceleyecek. Ardından atölyedeki diğer çocuklarla deneysel oyunlar oynayacak ve kendi renk tonlarını elde edecek. Ücretsiz etkinliklerden biri olması da cabası!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Sakıp Sabancı Müzesi 6+ 11:00-13:00 Ücretsiz

3- Canavarlar Ayaklandı (16 Şubat)

Boyama, kesme, yapıştırma ve birleştirme gibi faaliyetlerle çocuğunun motor becerilerini geliştirecek harika bir atölye! Bu çocuk etkinliğinde önce rehber eşliğinde müze gezisi yapılacak. Çocuklar ardından istedikleri malzemeleri istedikleri gibi kesip biçerek nesli tükenen dinozorların 3 boyutlu çalışmalarını yapacaklar.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Borusan Contemporary 5-7 14:00 20 TL

Çocuğun İçin İstanbul’da 10 Sanat Atölyesi Önerisi!

4- Kandinsky Renk Dilimleri (16 Şubat)

Farklı çocuk aktiviteleri arayan anneler bu atölyeye bayılacak! Ünlü ressam ve sanat kuramcısı Wassily Kandinsky’nin tarzının öğretileceği ve tarzından ilham alınacağı bu çocuk etkinliğinde minik yavrun, sanatçının “Color Study, Squares with Concentric Circles” eserinin ışığında renkleri öğrenerek 3 adet odun dilimi üzerine desen çalışması yapacak. Ayrıca tasarladığı odun dilimini magnete dönüştürüp evine götürebilecek.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi Akbank Sanat 6-12 13:00 16 TL

5- Soğuktan Korkmayan Tek Kuş (17 Şubat)

Mine Kazmaoğlu’nun çevirisi ile Günışığı Kitaplığı’ndan yayınlanan Soğuktan Korkmayan Tek Kuş hikayesi, Çağlayan Sevinçer’in yönetimiyle bir çocuk kukla tiyatrosu olarak minik yavrunun karşısına çıkıyor. Mevsimlerin değişimini, doğanın döngüsünü en güzel şekilde anlatan bu kukla oyunu, güzel bir çocuk aktivitesi olacak!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk kukla oyunu Akasya Kültür Sanat 5+ 13:00 40 TL

Çocuğunla Birlikte İstanbul'da Gidebileceğin 10 Çocuk Tiyatrosu!

6- Hareketin Resmi (17 Şubat)

Sanat ve sanatçıların hareketleri üzerine kurgulanmış olan bu atölye, önce sanatçıların videolarından oluşan bir sunum ile başlayacak. Ardından İstanbul Modern’in “Şimdinin Peşinde” sergisini gezerek, burada sanatçılar ile tanışacaklar. Seçtikleri sanatçının sanat eserlerini hazırlarken bedenlerini nasıl hareket ettirdiklerini hayal ederek bu şekilde eserler üretmeye çalışacaklar.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk atölyesi İstanbul Modern 4-6 13:30 Mekan aranmalı

Ankara’daki Çocuk Etkinlikleri

7- Bencilin Bahçesi (17 Şubat)

Ankara’daki çocuk tiyatrolarına bakıyorsan, birçok faydalı mesaj barındıran bu alternatife bakabilirsin. Bu çocuk tiyatro oyununun konusu şöyle;

Dev, büyük bahçesine kimsenin girmesini istemez ve bunu engellemek için etrafına bir duvar örer. Her yere bahar gelip çiçekler açtığında devin bahçesinde hala kış vardır. Ama çocuklar küçük bir delikten duvarı kırıp içeri girince bahçeye de bahar gelir.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatrosu Tiyatro Tempo 4-6 13:00 28 TL

8- Sihirbaz Show (17 Şubat)

Ankara’nın en sevilen çocuk eğlence merkezi olan MaMePa Family Club, büyülü bir gösteriye ev sahipliği yapıyor. Illüzyonist Ramazan’ın eğlenceli sihirbazlık gösterileriyle harika saatler geçirecek çocuğun, gösterinin içine de katılabilecek.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk gösterisi MaMePa Family Club 4+ 14:00 25 TL

Ankara'daki diğer atölyelere de bak: Çocuk Oyun Grubu ve Atölyesi

İzmir’deki Çocuk Etkinlikleri

9- Arı Maya Show (16 Şubat)

Philip, Lili ve Willy, arkadaşları Arı Maya için bir doğum günü partisi hazırlamak isterler. Bu hazırlık esnasında yaşanan komik olaylar ve sakarlıklarla doğum günü kutlaması ilginç bir hal alır.

Bu tiyatro çocuğuna arkadaşlık değerlerini öğretecek!

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatro oyunu Bozyaka Kültür Merkezi 4+ 13:00-14:30-16:30 23.50 TL

İzmir'deki alternatiflere de bak: Çocuk Oyun Grubu ve Atölyesi

Bursa’daki Çocuk Etkinlikleri

10- Temel Reis (17 Şubat)

En sevilen çizgi film kahramanlarından olan Temel Reis, çocuğuna arkadaşlık, dostluk, sevgi, dayanışma gibi değerleri aşılayacak bir tiyatro oyunu ile sahneye çıkıyor.

Etkinlik türü Mekan Yaş Saat Fiyat
Çocuk tiyatro oyunu Bursa Tayyare Kültür Merkezi 3-12 12:00-15:30 34 TL