Çocuklar İçin 10 Anadolu Yakası Bale Kursu Önerisi!

Hem bedensel hem de ruhsal olarak çocuğunun gelişimine faydalı olabilecek bale kursu sanat merkezleri arasında birçok profesyonel mekan yer alıyor. Bu yüzden çocuğun için verimli olacağını düşündüğümüz bazı sanat akademilerini listeledik. İşte, Anadolu yakasındaki bale kursları ve sanat merkezlerinden 10 bale okulu önerimiz!

1. Nefes Sanat Merkezi

Ümraniye'de yer alan Nefes Sanat Merkezi, uzman kadrosuyla her yaş grubundan çocuğa ve yetişkinlere hizmet veriyor. Drama, tiyatro, müzik, bale ve resim gibi pek çok sanat alanının yanı sıra yetişkinler için dans, yoga ve fotoğrafçılık üzerine eğitimler de mevcut.

Öğrencilerinin seçmiş olduğu sanat dalını onlara zevkle öğretmeyi ve miniklerin potansiyellerini keşfetmelerini amaçlayan akademi, İstanbul'daki sanat okulları içinde değerlendirebileceğin en iyi seçeneklerden biri. Nefes Sanat Merkezi hakkında daha fazla bilgi almak için mutlaka ziyarette bulun.

2. Dilek Ceylan Bale Okulu

Milli Eğitim Bakanlığının standartlarına uygun eğitim veren dans okulu, İstanbul'un Ataşehir semtinde bulunuyor. Açıldığı tarihten bu yana hız kesmeden faaliyet gösteren Dilek Ceylan Bale Okulu, bünyesinde bale sınıfından kantine, kitaplıktan piyano sınıfına kadar birçok şey barındırıyor.. Birçok çalışma içerisinde yer alan ve organizasyon düzenleyen akademi, amacını profesyonel bir ekiple, dans etmek isteyen öğrencilere sanatı sevdirmek olarak tanımlıyor. Sen de çocuğuna bale eğitimi aldırmak ve gelişimine katkıda bulunmak için Dilek Ceylan Bale Okulu'nu tercih edebilirsin.

3. Mutlu Bale ve Müzik Okulu

Bağdat Caddesi, Kadıköy'de yer alan bale okulu, ferah ve modern dekora sahip merkezi ile faaliyet gösteren bir mekan. Güleryüzlü, samimi ve alanında profesyonel bir ekiple çalışan Mutlu Bale, çocuğunun spor, müzik ve dans eğitimi alarak hem bedensel hem de zihinsel gelişimine katkıda bulunuyor.

Konservatuar mezunu ve alanında uzman eğitimcilerden oluşan kadrosu ile bale, dans, müzik ve spor alanlarında hizmet veren kurum, çocuğunun motor gelişimine katkıda bulunurken, ona eğlenceli zaman geçirtiyor. Tüm bu özellikleri ile İstanbul bale kursu seçenekleri arasında bulunması gereken merkezlerden birisi oluyor.

4. Cadde Sanat

Farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin Vaganora tekniği ile bale eğitimi aldıkları sanat merkezi, İstanbul'un en sevilen semti Kadıköy'de faaliyet gösteriyor. Sanat merkezi, bale kursu Kadıköy semtindeki ilk akla gelen yerlerden birisi oluyor. Uzun yıllardır öğrenci yetiştiren Cadde Sanat'ın, hobi olarak eğitim almaya gelen birçok öğrencisinin klasik bale yolunda ilerleyerek konservatuarlara girmeye hak kazandığını da belirtelim.

MEB akademik ve konservatuar eğitimi almak isteyenlere yol gösteren ve eğitim veren sanat akademisi, çocuğun için güzel bir gelecek inşa etmene faydalı olabilir. Seçenekler arasında yer alan bale okulu Kadıköy Dalyan Parkı'nın hemen arka sokaklarının birinde, kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilecek muhitte bulunuyor.

5. Tan Sağtürk Akademi

Sanatı yaygınlaştırmak ve sanata olan değeri artırmak üzere yola çıkmış olan sanat akademisi, İstanbul Ataşehir'de de çalışmalarını sürdürüyor. Bale, dans, müzik, tiyatro ve kişisel gelişim gibi birçok alanda eğitim veren Tan Sağtürk Akademi, profesyonel eğitici ve yönetim kadrosuyla, seni ve çocuğunu bekliyor. Tüm sanat dallarını bir araya getirerek fiziksel ve zihinsel gelişime katkıda bulunan akademi, Ataşehir bale okulu seçenekleri arasından dikkat çeken yerlerden biri!

Eğitim verilecek sanat dalından başlayarak çeşitli kriterlere göre değişkenlik gösteren bale kursu fiyatları, ailelere kolaylık sağlayacak taksit imkanlarında da bulunuyor. Sen de çocuğunun son derece profesyonel, kaliteli ve verimli bir şekilde eğitim almasını istiyorsan, bale kursu Anadolu yakası tarafında yer alan Tan Sağtürk Akademi'yi ziyaret etmelisin.

6. Doğulu Müzik ve Bale Ataşehir

Ataşehir'de bulunan başka bir sanat merkezi ise çocukları ve yetişkin bireyleri sanat ve kültürlü buluşturmayı amaçlıyor. Her öğrenciyle özel olarak ilgilenen ve sosyal bir yön kazandırmak için çalışan Doğulu Müzik & Bale; dans, müzik, bale ve tiyatro alanlarında eğitim veriyor. Ataşehir bale kursu denilince akla gelen yerlerden birisi olan merkez, teknolojiye uygun modern enstrümanlar ve profesyonel ekip çalışmasıyla çocuğun için verimli olacak yerlerden birisi oluyor. Her öğrencinin mevcut kapasitesinin zirvesine yoğunlaşarak kaliteli eğitim vermeyi hedefleyen Ataşehir bale sanat merkezi, geleceğe faydalı bireyler yetiştirmek istiyor.

7. Mady Dans - Bale Kursu

Uluslararası eğitim standartlarında programlarını sergileyen ve çalışmalarını gerçekleştiren bale kursu, Kurtköy'de yer alıyor. MEB müfredatı ile birlikte Sofya Üniversitesi Vaganora eğitim programlarını birlikte sunan Mady Dans - Bale Kursu, her yaştan öğrenci grubuna eğitim veriyor. Eğitime 3.5 yaşındaki çocuklardan başlayarak 12 yaşına kadar sanatla beslemeyi hedefleyen ve İstanbul bale okulları arasında yer alan sanat merkezi, haftada iki gün sertifikalı bale kursu veriyor. Sosyal bale dersi talep ve istekler doğrultusunda açılabileceği gibi deneme dersleri için telefon ile randevu alınabiliyor.

8. Öykü Sanat Merkezi

Üskürdar'da faaliyet gösteren sanat merkezi, modern dans kaynağının düş gücü ve yaratıcılık ile oluştuğunu düşünüyor. Her yaşa mensup bireye eğitim verme konusunda kararlı bir duruş sergileyen Öykü Sanat Merkezi, latin dansları ve jazz dansları eğitimi de veriyor. Anadolu yakası bale eğitimi veren kurumlar arasında yer alan sanat merkezi, estetik, dik duruş ve zarafete önem vererek bireyleri bu yönde geliştiriyor. Çocuğuna verilecek kaliteli eğitim sonucunda, müzik ile eşsiz gösterisini sahnede izlemene imkan veriyorlar.

9. Kii3dört Batı Ataşehir Bale Kursu

Deneyimli akademisyenler, uzun yıllardır sahnede performans gösteren kurucu ve öğretmenlerden oluşan kadrosuyla Ataşehir'de bulunuyor. Hedefi bilinçli, sanatsever bireyler oluşturmak ve geleceğin başarılı sanatçılarını yetiştirmek olan Kii3dört Batı Ataşehir Bale Kursu, disiplini sevgiyle, sanatı özgüven ve saygı ile öğrencilerine aktarıyor. Bale kursları Anadolu yakasında eğlence ve sanatın bir araya gelerek oluşturulduğu firmayı çocuğun için rahatlıkla tercih edebilirsin.

10. Time Güzel Sanatlar Soyak

2011 yılında ilk adımını atan güzel sanatlar merkezi, İstanbul'ın Üsküdar semtinde çalışmalarını sürdürüyor. 7'den 70'e her yaş grubuna birebir eğitim veren ve bunu hem eğlenceli hem de verimli bir şekilde gerçekleştiren Time Güzel Sanatlar Soyak, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak sertifikalı programlarla öğrencileri mezun ediyorlar.

Çocuğun için oldukça sistemli ve bir o kadar da profesyonellik katacak olan eğitim merkezi, uluslararası nitelikteki sertifikalarıyla çocuğunun geleceğine ışık tutuyor. Ayrıca Anadolu Yakası bale kursları veren yerler arasında listende olması gereken kurumlardan biri olduğunu da eklemeden edemeyeceğiz.