/ / / Heyecan ve kalp çarpıntısı

Heyecan ve kalp çarpıntısı

11.05.2011 |

Merhaba, 33 yaşındayım. Neredeyse 20-25 yaşlarına kadar çok çekingen, toplum içinde konuşamayan biriydim. Herkesten korkar, çekinirdim; konuşamazdım. Çok fazla kitap okuyarak artık biraz daha rahatladım ama kendimi savunmuyorum. Bakıyorum savunmam gerek, açıklama yapmam gerek; en yakın arkadaşım olsun konuşamıyorum. Kalbim sıkışıyor, kekeliyor, terliyorum. Yani kendimi anlatamıyorum, savunamıyorum, mahvoluyorum. Aileme, eşime, anne, baba, kardeşime karşı rahatım, söyleyeceklerimi söylüyorum ama her gün görüştüğüm birine yanlış bildiklerini anlatayım, doğrusu şu diyeyim diyorum, olmuyor. Ömür boyu bu korkudan kendimi savunamadim, hep suçlu duruma düştüm. Sizce kendimizi anlatmak bu kadar zor mu? Ben de bir gün yapar mıyım?

Eğer bir yetişkin psikiyatrsitine başvurursanız ve terapi alırsanız sorununuzun büyük oranda çözülebileceğini düşünüyorum.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.