/ / / / bebeğim çok zayıf

bebeğim çok zayıf

17.09.2012 |

Merhaba, ikiz kız annesiyim. Kızımın biri doğuştan kalp anomalisi olan bir bebek. Ameliyat olacak. Bebeklerim 6 aylık, birisi normal. Hasta olan kızımda reflüde var. İştahı da azaldı. Çok az yiyiyor, geç acıkıyor. 15 gün önce 4 kilo 450 gr dı . 2 kilo 170 gr doğdu 15 gün önce doktorumuzun önerisiyle ek gıdalara geçtik ondan önce devam sütüyle besliyordum. Çok huzursuzdu ve hemen kusuyordu katı gıdalara geçince biraz rahatladı. Biberonla besleyemiyorum, rahatsızlanıyor hemen kusuyor fazlada veremiyorum. Yüksek kalorili neler verebilirim? Ekstra kilo aldırıcı mama mı kullanmalıyım? Ek gıdalar verilse bile devam sütü vermelimiyim? Bebeklerim ikiside 500 ml süt içemiyor. Ama diğerinin kilosu normal. Doktorun beslenme tablosu, sabah bisküvili kahvaltı, öğle sebze çorbası, arada meyve, yoğurt, akşam muhallebi veriyorum. Bebeklerim bunlarla besleyince normal bebeğim bile en fazla iki defa 120 ml devam sütü alıyor. Bu da 240 ml yapıyor, günlük 6 öğünden fazla almıyorlar. Hasta çocuğumu nasıl beslemeliyim?

öncelikel çok geçmiş olsun...
ydiklerini severek yiiyor ise daha sık besleyebilirsiniz, reflü nedeniyle bir anda çok besin vermeyin. ayı zamanda biberon kullanmayın doyduğunu çok net anlamaz. sütlü mamalar yapabilirsinizpirinç unu ile yapılmış, böyleyece daha fazla süt almış olur.

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.