/ / / / ACİL CRP'NİN ÇOK YÜKSEK ÇIKMASI
papatya100

ACİL CRP'NİN ÇOK YÜKSEK ÇIKMASI

18.11.2011 |

Pazartesi akşamından bu yana oğlumda ateş ve kusma, sadece 2 kere de sulu şekilde gaita sorunu var. Çarşamba günü kusmamız ve ateşimizde düşme oldu. (Pazartesi 2 saatte bir ilaç kullanmamıza rağmen 39,5 dereceyi bulmuştu) Bu arada antibiyotik kullanıyoruz. Boğazımızda kızarıklık olmasından ve burnumuzun 1,5 aydır tıkalı olmasından dolayı doktor verdi. Buna rağmen Perşembe günü tekrar ateşlendi. 4 saatte bir 37,5-38'i buluyor. Kusma ve ishal yok. Hiçbir şey yemiyor da. Doktora tekrar başvurduk, CRP tahlili yaptırmamızı söyledi. CRP 352 (0,1-8,2) çıktı. Şu anda CRP'yi gösterecek herhangi bir bulgu yok denildi. Klinik durumunun da iyi olduğu söylendi ama antibiyotik şurup yerine sabah akşam iğne verdi. Yine de içim hiç rahat değil. Bu CRP'nin bu kadar yüksek çıkmasının altından ne çıkabilir? Umarım kötü bir hastalık ihtimali yoktur.

Öncelikle çok geçmiş olsun,
soruları çoğu kez "Acil" cevaplamamız mümkün olmuyor çünkü biz de çalışıyoruz ve hatta hasta oluyoruz...
Bu kadar yüksek CRP ciddi bir durum olabilir. Ağır enfeksiyon başta olmak üzere, FMF, PFAPA vs herşey için yatırılarak tetkik ve tedavi gerekir... Bu bilgilerle tanı koyamıyorum maalesef
Tekrar geçmiş olsun
Uzm Dr Erdem UZUNOĞLU
www.bebekhastanesi.com
02124414200

Anneliği Kolaylaştırıyoruz

Ürün veya hizmet arayın

Ara

Anneysen.com; Anne Cevapları bölümünde sorularınıza tecrübeli annelerden farklı cevaplar bulabilmenizi sağlıyor. 20 bin soru içerisinde arama yapabilir, ya da kendi sorunuzu annelere sorabilirsiniz. Anneysen.com; Uzman Cevapları bölümünde, 30 farklı alandan 100’e yakın uzmana bebeğinizle, çocuğunuzla, kendinizle ve aile yaşantınızla ilgili tüm sorularınızı sorabilmenize olanak sağlıyor. Anneysen.com; Uzman makaleleri ve Videolar bölümünde merak ettiğiniz konularda uzmanların ilgili makalelerinden ve videolarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Yemek tarifleri bölümünde bebeğiniz ve tüm aileniz için denenmiş farklı yemek tarifleri bulabilmenizi, Anne Yazıları bölümünde annelerin yazılarını takip etmenizi, Bloglar bölümünde blog yazarı annelerin yazılarını takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Hafta Hafta Hamilelik bölümünde, bebeğinizde ve sizde olan değişiklikleri öğrenmenizi, 40 haftalık hamilelik sürecinde merak ettiğiniz herşeyi takip etmenizi; Ay ay bebek gelişim bölümünde bebeğinizin fiziksel, sosyal, algısal gelişimini ay ay takip etmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Bebek İsimleri bölümünde, binlerce ismin anlamını; İsim Analizi bölümünde ise çocuğunuzun isminin karakterini nasıl etkilediğini öğrenmenizi sağlıyor. Anneysen.com; Çarşı bölümünde anne ve anne adaylarına ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetler ile ilgili marka ve firmaları tanıma fırsatı sunuyor. Ayrıca, Çarşı bölümündeki firmalar, anneysen.com üyelerine özel indirim fırsatları da sağlıyor.