/ / / 2 Yaşında oğlum hiç tepki vermiyor
/ / / 2 Yaşında oğlum hiç tepki vermiyor
/ / / 2 Yaşında oğlum hiç tepki vermiyor
zaferysb

2 Yaşında oğlum hiç tepki vermiyor

21.10.2013 |

Selamlar, oğlum 2 yaşında, ismini bile söyleyince hiç tepki vermiyor. Aşırı hiperaktif ve kendi halinde bir çocuk. Sürekli bir yerlere tırmanıyor, akşama kadar zıplıyor. Hareketlerinde genel anlamda bir anormallik yok. İstediği şeyleri elleriyle işaret ederek ya da hareketleriyle belli ediyor. Sağlığında da herhangi bir problem yok. Dış seslere tepki veriyor, yani işitme problemi yok. Sadece anneye karşı tepkili. Çok fazla çizgi film izlediği için bu eylemine bir kısıtlama getirdik. Az da olsa, bu süre içinde bir değişiklik oldu. 3 yaşında da bir ablası var. O da çok kıskanç, ilginin sürekli onun üstünde olmasını istiyor. Sizce bir uzman yardımına ihtiyacımız var mı? Yapabileceğimiz şeylere nelerdir? Teşekkürler.

Merhaba,
evde birbirine yakın yaşta iki çocukla ilgilenmek ister istemez yeteri kadar iletişim kurmayı engellemiş olabilir. söylediklerinizden anladığım oğlunuzun daha fazla iletişim ortamına ihtiyacı var. onunla göz göze, diz dize vakit geçirmeniz, bol bol sözel iletişim kurmanız önemli. bir de yaşı itibariyle hareketin ve keşif duygusunun en yoğun olduğu dönemdesiniz. her gün mutlaka dışarı gezintisi yapmak, oğlunuzun koşabileceği, tırmanabileceği özgür bir ortam yaratmak da çok önemli.
bir psikologtan yardım almak için illa çok ciddi bir probleminiz olması gerekmez. anne baba olarak kafanızın karıştığını hissettiğinizde, bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ettiğinizde bir uzman desteği almak her zaman işe yarar.
Sevgilerimle,

Bizi takip edin