D + A = DİLA

ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ MOBİL UYGULAMALAR


 
Bilgi ve tecrübelerini paylaşmak için
 

ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ MOBİL UYGULAMALAR


ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ VE EĞLENCELİ MOBİL UYGULAMALAR

Zamane çocukları gözlerini teknolojiyle açıyorlar. Sanki anne karnında 9 ay bilgisayar kursuna gitmiş gibi bizim öğrenmemizin yıllar aldığı konularda gayet becerikli ve meraklılar. Hâl böyle olunca ne kadar teknolojiye uzak olsanız da bu küçük afacanlar yüzünden bu işlerin bir ucundan siz de tutmak ve çağa ayak uydurmak durumunda kalıyorsunuz. Ben de bu işin ucundan tutanlardan biri olduğumdan ve her anne-baba gibi evladım için en iyisini,en doğrusunu istediğimden başladım araştırmaya. Söz konusu bilgisayar ve internet olunca karşınıza çıkan binlerce seçenekten hangisinin en uygun ve yararlı olduğuna karar vermek öyle pek de kolay olmuyormuş. Bu nedenle araştırıp elediğim, ince eleyip sık dokuduğum ve sonunda kızımın sevdiği benim de onayladığım uygulamaları sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıdaki uygulamalar ve oyunlar Android olup Google Play'de ücretli/ücretsiz versiyonları mevcuttur. Resimlere tıkladığınızda Google Play'de bulunan uygulamanın sayfasına yönleneceksiniz.

 

 PEPI BATH

 

Pepi Bath, çocukların hijyeni eğlenceli bir şekilde öğrenebileceği bir rol yapma oyunudur. Lite versiyonunda 2 bulunan 2 özellikte sevimli karakter Pepi'nin kız ya da erkek seçimini yapıp lavaboda veya çamaşır odasında eğlenceli vakit geçirebilmek mümkün. Ücretli versiyonunda ise ektra olarak tuvalette ve banyoda seçenekleri de mevcut.

 

TALKING GINGER

 

Talking Tom Cat serisinin devamı niteliğinde olan bu oyunda Ginger isimli sevimli kedi ile çözülmeyi bekleyen 60 bulmaca bulunuyor. Aynı zamanda bu şirin kediyle konuşup söylediklerinin tekrarını dinlemek ufaklıklar için oldukça eğlenceli.

 

TOM LOVES ANGELA

 

Yine Tom ama bu sefer Aşık Tom! Tom'un Angela'yla düetinden tutun da verdiği hediyelere kadar diğer pek çok ilginç animasyonu ve tabi ki söylenenleri tekrarı. 2 ipucu: Mikrofonu üfleyin ve telefonu sallayın, bakın neler olacak! ;)

 

TALKING PIERRE THE PARROT

 

Papağan Pierre adı üzerinde papağan! Siz konuşun o tekrar etsin. Yine Talking Tom Cat serisinden...

 

 

PIZZA MAKER - COOKING GAME

 

Bu oyunda ufaklıklar pizza için gerekli malzemeleri katıp hamuru bir güzel yoğurup üzerini de diledikleri gibi süsleyip fırına verecek ve harika pizzalar yapmayı teoride öğrenip pratiğe geçirmek için fırsat kollayacaklar.

 

PIZZA MAKER

 

 

Bu oyunda diğeri gibi ancak daha farklı alternatiflerle pizza yapma imkanı sunuyor.

 

SALAD MAKER - COOKING GAME

 

Küçük afacanlar bu sefer de salata yapmayı öğreniyorlar!

 

POP CORN MAKER - COOKING GAME

 

Cooking Game serisinden bu kez de patlamış mısır tarifi! Afiyet olsun. ;)

 

MY BABY GAME (BALLOON POP!)

 

Balonları patlatıp puan toplamak amaç olsa da patlayan balonların içinden çıkan şirin hayvancıklar da işin komik yanı. El çabukluğu marifet!

 

SNOWMAN MAKER

 

4 mevsim kış olmadığına göre kar yağdı yağacak diye beklemeye gerek yok. Bu oyunda çocuklar gönüllerince kardan adam yapsın, üşümeden eğlensin. Kar yağdığında hazırlıklı olmakta fayda var ne de olsa.

 

MY BABY PIANO

 

Adı üzerinde piano. Ufaklıklar notaları öğrensin, müziğin ritmine kendini bıraksın, vur patlasın çal oynasın di mi ama? Birazcık kafa şişirebilir bir noktadan sonra benden söylemesi. :P

 

TODDLER-BABY ANIMATED PUZZLE

 

Bu oyunda okul öncesi çağdaki çocuklara bir çok hareketli puzzle çözerek zekalarını geliştirme ve hoşça vakit geçirme imkanı sunuyor. Ücretli versiyonunda ayrıca ksilofon çalma, çiçek yetiştirme, dondurma yeme gibi çeşitli alternatifler de mevcut.

 

 

RAISE A BABY

 

Henüz küçük olsalar da minik bir bebeğe bakmak ve onunla ilgilenmek onlara eğlenceli gelebilir. Hem kardeşleri olacaklar için hoş bir deneyim olur ne dersiniz? ;)

 

PICSART KIDS

 

Hemen hemen her çocuğun kalemlerle olan sevdası bazen sadece kağıtta kalmaz; duvarlara, mobilyalara kadar alır başını gider. Bu uygulamada bulunan çizim, boyama ve öğrenme bölümleri ile eminim çocuklar hoşça vakit geçirirken yaratıcılıklarını da geliştirebilecekler üstelik duvarlar boyama tahtasına dönmeden!

 

KIDS PRESCHOOL PUZZLE


Bir başka puzzle oyunu daha. Çeşitli şekillerin, bitkilerin, araçların, hayvanların ve daha pek çoğunun hem İngilizce isimlerini öğrenip hem de puzzle olarak çözmek oldukça keyifli olsa gerek.

 

KIDS CONNECT THE DOTS LITE

 

4-7 arası çocuklar için noktaları birleştirme oyunu. Çocuklara sayıları ve alfabeyi öğrenme ve doğru telaffuz etme imkanı sunan bu uygulama da diğerleri gibi sadece İngilizce.

 

 

Bizim ufaklık puzzle çözerken... ;)

 

 

İyi Eğlenceler!


http://diloshluhayat.blogspot.com/

Comments
onlineanne
Biz de onlineanne olarak bu konuda oldukça detaylı bir site oluşturduk.
Yukarıdaki uygulamalara ek olarak, iPhone,iPad, Androidlerde çocuklarınız için eğitici oyun ve interaktif kitap uygulamaları merak ediyorsanız, www.onlineanne.com u ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bayram sürprizlerini kaçırmayın!
Herkese iyi bayramlar!
10/25/2012 2:19:55 PM
pandorra
Çok teşekkürler, mutlaka sitenizi inceleyeceğim.
10/25/2012 6:47:43 PMwww.anneysen.com'da onbinlerce anne ve anne adayı hep beraber paylaşıyor, araştırıyor, öğreniyoruz. Her annenin görüş, düşünce ve deneyimlerinin, ayrıca çocuklarının durum ve ihtiyaçlarının farklı olduğunu göz önüne alarak, paylaşımların birebir çözüm ve tedavi özelliği taşımadığını paylaşmak isteriz. Annelerin görüşleri sadece tavsiye niteliğindedir. Bire bir çözüm gerektiren konularda mutlaka hekiminize, avukatınıza, psikologunuza, diyetisyeninize ve diğer uzmanlara başvurmanızı öneriyoruz.